Pre- Spring Break Meet

Iredell, NC
Hosted by South Iredell

Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit                     Registered to: Brent Bustle, South Iredell
 
                    Pre-Spring Break Meet - 4/20/2011 5:53:09 PM                     
                     South Iredell High School, Statesville, NC                      
 
                             Varsity Boys Discus Throw                             
===================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind H#   Pts
===================================================================================
  1 Joe Litton                12 Bunker Hill                  118-00   NWI  2    10
  2 Matt Johnson                 Maiden                       113-04   NWI  2     8
  3 Robert Baker                 Lake Norman                  109-03   NWI  1     6
  4 Scott Miller              10 South Iredell High School    107-01   NWI  2     4
  5 Walker Mehl               12 Bunker Hill                  105-10   NWI  2     3
  6 Dan Arvan                 10 Lake Norman                  100-10   NWI  1     2
  7 Travis Rooks                 West Caldwell                100-02   NWI  2     1
  8 John Bustle               10 South Iredell High School     97-00   NWI  2      
  9 Lee Wheeler                  Bunker Hill                   96-03   NWI  1      
 10 Adam Armstrong            11 South Iredell High School     94-06   NWI  1      
 11 Nick Isenhour                Bunker Hill                   92-04   NWI  2      
 12 Zach Huffstetler          10 Bandys                        90-05   NWI  1      
 13 Logan Day                 10 Bandys                        86-05   NWI  1      
 14 Martavious Smith           9 South Iredell High School     84-04   NWI  1      
 15 Travis Mccorkle           11 Bandys                        76-03   NWI  2      
 16 Seth Byerly                  West Caldwell                 65-04   NWI  1      
 
                            Varsity Girls Discus Throw                             
===================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind H#   Pts
===================================================================================
  1 Megan Hardy               10 Bandys                        99-00   NWI  2    10
  2 Elizabeth Koehler         12 Lake Norman                   86-03   NWI  2     8
  3 Chyenne Pump               9 Bunker Hill                   85-04   NWI  1     6
  4 Chrisha Bolick               West Caldwell                 79-09   NWI  2     4
  5 Adasha Pearson               West Caldwell                 78-10   NWI  2     3
  6 Ravin Carter                 West Caldwell                 63-08   NWI  2     2
  7 Alex Williams                Maiden                        63-00   NWI  2     1
  8 Allyson Conroy               Lake Norman                   60-10   NWI  2      
  9 Stephanie Garris          11 South Iredell High School     59-05   NWI  1      
 10 Kayla McCullough          10 South Iredell High School     58-05   NWI  1      
 11 McKenzie Norwood             West Caldwell                 56-07   NWI  1      
 12 Lauren Green              12 Bunker Hill                   55-11   NWI  2      
 13 Rachel Flower                Bunker Hill                   53-07   NWI  1      
 14 Hannah Cook               11 South Iredell High School     52-04   NWI  1      
 15 Mary Cook                    South Iredell High School     46-10   NWI  1      
 
                               Varsity Boys Shot Put                               
===================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind H#   Pts
===================================================================================
  1 Dylan Cook                12 Bandys                     38-05.00   NWI  2    10
  2 Lachaston Smith           10 South Iredell High School  37-01.00   NWI  2     8
  3 Joe Litton                12 Bunker Hill                36-09.00   NWI  2     6
  4 John Bustle               10 South Iredell High School  35-09.00   NWI  2     4
  5 Travis Rooks                 West Caldwell              35-06.00   NWI  2     3
  6 Anthony Deal              11 Bunker Hill                34-05.00   NWI  2     2
  7 Kevin Shook               11 Bunker Hill                34-03.00   NWI  2     1
 
                              Varsity Girls Shot Put                               
===================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind H#   Pts
===================================================================================
  1 McKenzie Norwood             West Caldwell              30-01.00   NWI  2    10
  2 Elizabeth Koehler         12 Lake Norman                29-00.00   NWI  2     8
  3 Megan Hardy               10 Bandys                     28-08.00   NWI  2     6
  4 Ravin Carter                 West Caldwell              26-07.00   NWI  2     4
  5 Chrisha Bolick               West Caldwell              24-08.00   NWI  1     3
  6 Irene Pump                11 Bunker Hill                24-03.00   NWI  1     2
  7 Adasha Pearson               West Caldwell              23-05.00   NWI  2      
 
                              Varsity Boys Long Jump                               
===================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind H#   Pts
===================================================================================
  1 Xavier Clarke             12 South Iredell High School  20-07.00   NWI  2    10
  2 Alex Turner                  Lake Norman                20-02.50   NWI  2     8
  3 Henry Bustle              12 South Iredell High School  20-00.00   NWI  2     6
  4 Delano Loritts            12 Bunker Hill                19-05.50   NWI  2     4
  5 Jamar Gillespie           10 South Iredell High School  18-09.00   NWI  1     3
  6 Justin Floyd                 Maiden                     18-07.00   NWI  2     2
  7 Delvin Allen              12 Bandys                     18-02.00   NWI  2     1
  8 Quadtavious Lawrence       9 Bunker Hill                17-10.00   NWI  2      
  9 Tewon Smith               11 Bandys                     17-04.00   NWI  1      
 10 Daquan Suddreth              West Caldwell              17-03.00   NWI  1      
 11 Austin Oliver             11 Maiden                     16-10.00   NWI  1      
 12 Nyles Robinson               West Caldwell              15-05.50   NWI  1      
 13 Bradley Setzer            10 Bandys                     15-04.00   NWI  2      
 14 Tristan Yates                Maiden                     15-00.00   NWI  2      
 15 Kendall Linebarger         9 Bunker Hill                14-08.50   NWI  1      
 
                              Varsity Girls Long Jump                              
===================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind H#   Pts
===================================================================================
  1 Tiandria Hines            12 Bunker Hill                14-04.00   NWI  1    10
  2 Shanice Anderson          10 Bandys                     13-11.50   NWI  2     8
  3 Haley Knull                  Bunker Hill                13-11.00   NWI  2     6
  4 Shameka White                South Iredell High School  12-03.50   NWI  1     4
  5 Tameka White               9 South Iredell High School  12-01.50   NWI  1   2.5
  5 Tori Little               10 Bunker Hill                12-01.50   NWI  2   2.5
  7 Amanda Stanley            11 South Iredell High School  10-06.75   NWI  1     1
  8 Adrianna Corpening           West Caldwell              10-00.00   NWI  1      
 
                          Varsity Boys High Jump                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Jamar Gillespie           10 South Iredell High School   5-04.00    10
  2 Delvin Allen              12 Bandys                      5-02.00     8
  3 Justin Easter             12 Lake Norman                 5-02.00     6
  4 Jordan Williams              West Caldwell               5-02.00     4
  5 Justin Floyd                 Maiden                      5-02.00     3
 
                         Varsity Girls High Jump                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Abby Cook                 11 Lake Norman                 4-08.00    10
  2 Haley Null                12 Bunker Hill                 4-06.00     8
  3 Taylor Miller                West Caldwell               4-02.00     6
  4 Jacqueline Hilliard        9 Bunker Hill                 4-02.00     4
 
                             Varsity Boys Triple Jump                              
===================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind H#   Pts
===================================================================================
  1 Henry Bustle              12 South Iredell High School  43-03.00   NWI  2    10
  2 Delano Loritts            12 Bunker Hill                41-03.00   NWI  2     8
  3 Xavier Clarke             12 South Iredell High School  41-02.75   NWI  2     6
  4 Quadtavious Lawrence       9 Bunker Hill                37-01.00   NWI  2     4
  5 Delvin Allen              12 Bandys                     37-00.00   NWI  2     3
  6 Tewon Smith               11 Bandys                     36-05.00   NWI  1     2
  7 Nyles Robinson               West Caldwell              35-11.00   NWI  1     1
  8 Justin Floyd                 Maiden                     35-03.00   NWI  2      
  9 Austin Oliver             11 Maiden                     34-09.50   NWI  1      
 10 Zack Minton                  West Caldwell              34-08.00   NWI  2      
 11 Tristan Yates                Maiden                     33-09.50   NWI  1      
 12 Bradley Setzer            10 Bandys                     33-06.00   NWI  1      
 13 Kendall Linebarger         9 Bunker Hill                32-03.00   NWI  1      
 
                           Varsity Girls Triple Jump                            
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Tiandria Hines            12 Bunker Hill                30-02.50   NWI    10
  2 Megan Michaux                West Caldwell              29-09.00   NWI     8
  3 Shanice Anderson          10 Bandys                     28-07.00   NWI     6
  4 Alex Saunders             10 Bandys                     28-02.50   NWI     4
  5 Haley Knull                  Bunker Hill                27-04.25   NWI     3
  6 Amanda Stanley            11 South Iredell High School  24-04.00   NWI     2
 
               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 South Iredell High School A                 9:17.5    10
      1) Tureq Clement         2) Adrian Whitener       
      3) Alex Ellsworth        4) Brannen Hinerman      
  2 Bandys A                                    9:25.1     8
      1) James George          2) Thomas Lunsford       
      3) Anthony Toscano       4) Mario Ramirez         
  3 Bunker Hill                                 9:26.1     6
  4 West Caldwell A                             9:40.8     4
 
              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Bunker Hill A                              11:42.0    10
      1)  12:00.0              2) Casey Frye            
      3) Breanna Hollar        4) Irene Pump            
  2 South Iredell High School A                11:45.4     8
      1) Stephanie Burgess     2) Megan Burgess         
      3) Sydney Le Cras        4) Rebekah Terry         
 
                     Varsity Girls 100 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Elizabeth Easter          10 Lake Norman                    16.9    10
  2 Megan Michaux                West Caldwell                  17.7     8
  3 Deanna Melton             10 Bandys                         18.9     6
  4 Jacqueline Hilliard        9 Bunker Hill                    21.8     4
 
                       Varsity Boys 110 Meter Hurdles                        
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Kevin Little              11 South Iredell High School      16.3  2    10
  2 Devin Saddler             12 South Iredell High School      16.4  2     8
  3 Lachaston Smith           10 South Iredell High School      17.3  2     6
  4 Deandre Mack              11 Bandys                         18.4  2     4
  5 Brandon Tallent           11 Bunker Hill                    19.4  1     3
  6 Alan Pump                 11 Bunker Hill                    20.0  1     2
  7 Armando Rivera             9 Bandys                         20.1  2     1
 
                        Varsity Girls 100 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Mircale Campbell          10 South Iredell High School      12.4  2    10
  2 Aaliyah Jackson           11 South Iredell High School      12.7  2     8
  3 Brittany Moss             10 Bandys                         13.0  2     6
  4 Shanice Anderson          10 Bandys                         13.1  2     4
  5 Abby Brown                12 Bunker Hill                    13.3  2     3
  6 Megan Michaux                West Caldwell                  13.3  1     2
  7 Shaneca Phillips             West Caldwell                  13.7  1     1
  8 Shalonda Krider           12 South Iredell High School      13.8  2      
  9 Bridesha Davis               Bunker Hill                    14.5  2      
 
                         Varsity Boys 100 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Denzel Watkins            12 South Iredell High School      10.8  3    10
  2 Quataye Smyre             11 South Iredell High School      10.8  2     8
  3 Darrick Gillespie            South Iredell High School      11.1  2     6
  4 Davontae Wilson              Bunker Hill                    11.1  1     4
  5 Jordan Lineberger         11 Bandys                         11.2  2     3
  6 Desmond Chambers          12 South Iredell High School      11.3  3      
  7 Alex Turner                  Lake Norman                    11.3  3     2
  8 Rashe Smith                  West Caldwell                  11.4  1     1
  9 Brian Spade               10 Bandys                         11.5  3      
 10 Gequan Peoples            12 Bunker Hill                    11.6  2      
 11 Ray Pierce                10 Bandys                         11.8  1      
 12 Tristan Yates                Maiden                         12.0  1      
 
                  Girls 4x200 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 South Iredell High School A                 1:51.0    10
      1) Sydney Le Cras        2) Kimbriyona Saddler    
      3) Shalonda Krider       4) Mircale Campbell      
  2 West Caldwell A                             1:56.9     8
  3 Bunker Hill A                               2:07.3     6
      1)  02:00.0              2) Bridesha Davis        
      3) Haley Null            4) Brooke Bumgarner      
 
                   Boys 4x200 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 South Iredell High School A                 1:30.3    10
      1) Desmond Chambers      2) Darrick Gillespie     
      3) Quataye Smyre         4) Denzel Watkins        
  2 Bunker Hill                                 1:33.6     8
  3 Bandys B                                    1:38.4     6
  4 Bandys A                                    1:38.5     4
      1) Brian Spade           2) Thomas Lunsford       
      3) Colby Jones           4) Deandre Mack          
  5 West Caldwell A                             1:39.2     3
 
                         Varsity Boys 1600 Meter Run                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Jonathan Wagner           10 Lake Norman                  4:47.3  4    10
  2 Cesar Reyes                  West Caldwell                4:52.1  4     8
  3 Adrian Whitener           11 South Iredell High School    4:54.8  4     6
  4 Drew Harrelson            10 Lake Norman                  5:08.9  4     4
  5 Brandon Lindler           10 Bunker Hill                  5:19.9  4     3
  6 Shawn Abernathy              Bunker Hill                  5:29.1  3     2
  7 Bryan Pottoroff              Bunker Hill                  5:35.8  1     1
  8 Marco Hegendorf              West Caldwell                5:44.6  3      
  9 Grayson Barnette             West Caldwell                5:48.4  3      
 10 Garrett Hinson            11 Bandys                       5:53.0  3      
 11 Pablo Castillo            10 Bunker Hill                  5:55.0  2      
 12 Jeremiah Bolick           12 Bandys                       5:60.0  2      
 13 Colby Wray                 9 Bunker Hill                  6:03.7  3      
 14 Nathan Flowers             9 Bandys                       6:08.0  2      
 15 Zach Miller                9 Bandys                       6:08.3  2      
 16 Caleb Dollyhite            9 Bandys                       6:15.9  3      
 17 Jeremy Foster              9 Bandys                       6:16.2  2      
 18 John Stillwell             9 Bandys                       6:18.0  2      
 19 Alex Lopez                 9 Bandys                       6:23.5  2      
 20 Nick Morris               12 South Iredell High School    6:29.1  3      
 21 Andrew Vitkus             10 South Iredell High School    7:05.3  1      
 22 Jesse Hashad                 Bunker Hill                  7:23.1  4      
 23 Tyler Terry                  Bunker Hill                  7:26.3  1      
 24 Ivan Pineda                  Bunker Hill                  7:41.4  1      
 
                        Varsity Girls 1600 Meter Run                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Liz Owens                    Maiden                       5:56.0  2    10
  2 Elise Devoe                9 Lake Norman                  6:12.8  2     8
  3 Alexis Mitchell           11 Bunker Hill                  6:17.1  2     6
  4 Breanna Hollar            10 Bunker Hill                  6:33.7  2     4
  5 Casey Frye                11 Bunker Hill                  6:36.4  2     3
  6 Kaleigh Wise              10 Maiden                       6:42.8  2     2
  7 Megan Burgess             10 South Iredell High School    6:57.9  1     1
  8 Rebekah Terry              9 South Iredell High School    7:04.8  2      
  9 Helena Valdez             10 South Iredell High School    7:11.5  1      
 10 Leslye Villegas           11 Bunker Hill                  7:12.7  2      
 11 Kelli Nelson                 West Caldwell                7:44.8  1      
 12 Merlyn Castro                West Caldwell                7:54.3  1      
 
                        Varsity Girls 400 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Brittany Moss             10 Bandys                       1:00.0  2    10
  2 Elizabeth Easter          10 Lake Norman                  1:02.3  2     8
  3 Aaliyah Jackson           11 South Iredell High School    1:05.4  2     6
  4 Valerie Walker               Burns                        1:07.4  1     4
  5 Chelsi Horton                West Caldwell                1:09.1  1     3
  6 Kaylin Muckenthaler       10 South Iredell High School    1:09.2  1     2
  7 Tameka White               9 South Iredell High School    1:13.2  1     1
  8 Alexis Branch                West Caldwell                1:21.5  1      
  9 Hollie Ertel              11 Bunker Hill                  1:28.1  2      
 10 Britney Setzer            10 Bunker Hill                  1:29.7  2      
 
                         Varsity Boys 400 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Michael Rupinski          11 Lake Norman                    51.7  3    10
  2 Denzel Watkins            12 South Iredell High School      53.5  4     8
  3 Dean Arvan                12 Lake Norman                    53.6  4     6
  4 Mario Ramirez             11 Bandys                         54.8  4     4
  5 Matt Johnson                 Maiden                         55.6  3     3
  6 Brian James               10 Bunker Hill                    56.6  3     2
  7 Devon Hylton              11 South Iredell High School      56.7  4     1
  8 Ryan Huffman              10 Bunker Hill                    57.4  3      
  9 Jonathan Patterson        11 South Iredell High School      57.5  2      
 10 Matt Sutton               12 South Iredell High School      57.9  2      
 11 Timmy O'Regan                Lake Norman                    58.3  2      
 12 David Denison                West Caldwell                  58.3  3      
 13 Alex D'Aiuto              12 Lake Norman                  1:00.0  4      
 14 Zachary Hubbard            9 South Iredell High School    1:02.1  1      
 15 Timothy Lunsford           9 Bandys                       1:03.0  1      
 16 Chris Bosshart               West Caldwell                1:04.3  2      
 17 Alex Duquemin                Bandys                       1:04.5  2      
 18 Andrew Broherton           9 Bandys                       1:07.1  1      
 19 Tyler Wiseman             10 Bandys                       1:07.5  1      
 20 Alex Dean                  9 Bandys                       1:08.1  2      
 21 Casey Peeler               9 Bunker Hill                  1:12.1  1      
 
              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 South Iredell High School A                   51.7    10
      1) Aaliyah Jackson       2) Kimbriyona Saddler    
      3) Shalonda Krider       4) Mircale Campbell      
  2 Bunker Hill A                                 53.0     8
      1)  53.7                 2) Abby Brown            
      3) Brooke Bumgarner      4) Bianca Briley         
  3 West Caldwell A                               53.2     6
 
               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Bunker Hill                                   44.0    10
  2 Bandys A                                      47.0     8
      1) Jordan Linebarger     2) Thomas Lunsford       
      3) Colby Jones           4) Brian Spade           
  3 West Caldwell A                               47.0     6
 
                       Varsity Boys 300 Meter Hurdles                        
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Devin Saddler             12 South Iredell High School      43.8  3    10
  2 Kevin Little              11 South Iredell High School      43.9  3     8
  3 Deandre Mack              11 Bandys                         46.1  3     6
  4 Lachaston Smith           10 South Iredell High School      46.4  3     4
  5 Justin Easter             12 Lake Norman                    47.7  3     3
  6 Hunter Truesdale           9 Bunker Hill                    47.8  1     2
  7 Zack Minton                  West Caldwell                  48.2  3     1
  8 Chris Gabriel              9 Bandys                         50.3  1      
  9 Alan Pump                 11 Bunker Hill                    50.9  2      
 10 Brandon Tallent           11 Bunker Hill                    51.8  2      
 11 Minyon Thomas              9 Bunker Hill                    51.9  2      
 12 Armando Rivera             9 Bandys                         52.6  2      
 
                     Varsity Girls 300 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Kayla Champion            11 Bandys                         57.7    10
  2 Tiandria Hines            12 Bunker Hill                    57.8     8
  3 Shaneca Phillips             West Caldwell                1:03.3     6
  4 Jacqueline Hilliard        9 Bunker Hill                  1:05.5     4
 
                         Varsity Girls 800 Meter Run                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Taylor Sweet              11 Lake Norman                  2:27.3  2    10
  2 Brittany Moss             10 Bandys                       2:32.6  2     8
  3 Autumn Proctor               Burns                        2:39.4  2     6
  4 Theresa Jaroszewski       10 Lake Norman                  2:43.6  2     4
  5 Sydney Le Cras            10 South Iredell High School    2:45.1  2     3
  6 Alexis Mitchell           11 Bunker Hill                  2:48.6  2     2
  7 Liz Owens                    Maiden                       2:50.4  2     1
  8 Kayla Gallagher            9 Lake Norman                  2:53.5  2      
  9 Elise Devoe                9 Lake Norman                  2:55.2  1      
 10 Michaela Beatty           11 Bandys                       3:03.5  2      
 11 Kaleigh Wise              10 Maiden                       3:08.5  1      
 12 Megan Burgess             10 South Iredell High School    3:09.3  1      
 13 Chyenne Pump               9 Bunker Hill                  3:09.7  2      
 14 Meleah Lewis              11 Bunker Hill                  3:10.7  2      
 15 Stephanie Burgess          9 South Iredell High School    3:17.6  1      
 16 Helena Valdez             10 South Iredell High School    3:23.0  1      
 17 Kellie Nelson                West Caldwell                3:31.7  1      
 18 Merlyn Castro                West Caldwell                3:34.7  1      
 
                         Varsity Boys 800 Meter Run                          
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Michael Marshburn         12 Lake Norman                  2:03.5  4    10
  2 Brannen Hinerman          12 South Iredell High School    2:06.5  4     8
  3 Jonathan Wagner           10 Lake Norman                  2:13.1  4     6
  4 Cesar Reyes                  West Caldwell                2:14.5  4     4
  5 Brandon Lindler           10 Bunker Hill                  2:17.0  4     3
  6 Mario Ramirez             11 Bandys                       2:19.1  3     2
  7 Shawn Abernathy              Bunker Hill                  2:22.3  3     1
  8 Matt Rubino               11 Lake Norman                  2:23.1  4      
  9 James George               9 Bandys                       2:23.9  3      
 10 Brian Pottoroff              Bunker Hill                  2:24.5  1      
 11 Roger Ham                 12 Bunker Hill                  2:25.0  1      
 12 Marco Hegendorf              West Caldwell                2:30.2  3      
 13 Colby Wray                 9 Bunker Hill                  2:46.6  2      
 14 Garrett Hinson            11 Bandys                       2:49.6  2      
 15 John Stillwell             9 Bandys                       2:52.3  4      
 16 Alex                      Lo Bandys                       2:52.7  4      
 17 Deon Connor                  Bandys                       2:53.1  4      
 18 Josh Campbell              9 Bandys                       2:58.3  4      
 19 Tyler Wiseman             10 Bandys                       2:59.0  2      
 20 Quadray Dala                 Bunker Hill                  3:03.1  4      
 21 Andrew Vitkus             10 South Iredell High School    3:04.5  4      
 22 Michael Toscano           11 Bandys                       3:13.5  2      
 23 Tyler Terry                  Bunker Hill                  3:24.5  1      
 
                         Varsity Boys 200 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Quataye Smyre             11 South Iredell High School      22.6  2    10
  2 Davontae Wilson              Bunker Hill                    22.7  1     8
  3 Desmond Chambers          12 South Iredell High School      22.8  3     6
  4 Michael Lancaster         12 Bunker Hill                    23.0  3     4
  5 Darrick Gillespie            South Iredell High School      23.6  1     3
  6 Jordan Lineberger         11 Bandys                         23.8  1     2
  7 Rashe Smith                  West Caldwell                  23.8  1     1
  8 Tewon Smith               11 Bandys                         23.9  2      
  9 Gequan Peoples            12 Bunker Hill                    24.7  3      
 10 Daquan Suddreth              West Caldwell                  25.2  2      
 11 Delone Goss                9 Bunker Hill                    25.8  3      
 
                        Varsity Girls 200 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Mircale Campbell          10 South Iredell High School      26.9  1    10
  2 Bradley                      Bunker Hill                    27.6  2     8
  3 Kimbriyona Saddler        11 South Iredell High School      28.6  2     6
  4 Lexus Corpening              West Caldwell                  28.6  1     4
  5 Megan Michaux                West Caldwell                  29.0  1     3
  6 Valerie Walker               Burns                          29.1  2     2
  7 Shameka White                South Iredell High School      29.1  2     1
  8 Shalonda Krider           12 South Iredell High School      29.3  1      
  9 Alexis Barr                9 Bandys                         29.6  2      
 10 Bridesha Davis               Bunker Hill                    29.9  2      
 11 Shanice Anderson          10 Bandys                         30.3  2      
 12 Edward                       Bunker Hill                    33.0  2      
 
                       Varsity Girls 3200 Meter Run                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jenny Gallagher           12 Lake Norman                 12:43.6    10
  2 Sabrina Heck              10 Lake Norman                 13:20.0     8
  3 Nina Mastandrea              Lake Norman                 13:20.7     6
  4 Liz Owens                    Maiden                      13:30.6     4
  5 Casey Frye                11 Bunker Hill                 14:27.1     3
  6 Elise Devoe                9 Lake Norman                 14:36.4      
  7 Kaleigh Wise              10 Maiden                      15:11.2     2
  8 Rebekah Terry              9 South Iredell High School   15:57.6     1
  9 Meleah Lewis              11 Bunker Hill                 16:12.2      
 
                         Varsity Boys 3200 Meter Run                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Cesar Reyes                  West Caldwell               10:38.2  3    10
  2 Jonathan Wagner           10 Lake Norman                 11:21.0  3     8
  3 Drew Harrelson            10 Lake Norman                 11:51.5  3     6
  4 Dakota Lewis               9 Bandys                      12:18.1  2     4
  5 Grayson Barnette             West Caldwell               12:25.7  3     3
  6 Kacy Corpening               West Caldwell               12:47.3  2     2
  7 Nick Morris               12 South Iredell High School   13:01.2  3     1
  8 Matt Miller                  Bandys                      13:13.8  3      
 
              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 West Caldwell A                             4:38.1    10
  2 Bunker Hill A                               4:49.8     8
      1)  4:50                 2) Breanna Hollar        
      3) Alexis Mitchell       4) Leslye Villegas       
  3 South Iredell High School A                 5:05.3     6
      1) Shameka White         2) Tameka White          
      3) Kaylin Muckenthaler   4) Sydney Le Cras        
 
               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 South Iredell High School A                 3:45.3    10
      1) Devon Hylton          2) Jonathan Patterson    
      3) John Bustle           4) Brannen Hinerman      
  2 Bunker Hill                                 3:46.1     8
  3 West Caldwell A                             4:04.2     6
  4 Bandys A                                    4:28.3     4
      1) Alex Dean             2) Thomas Lunsford       
      3) Anthony Toscano       4) Mario Rivera          
 
 
 
 
 
        Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)        
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 Bunker Hill                134.7   11   18   16   32  57.7   0  
  2 West Caldwell              97.2    13    0   14   24  46.2   0  
  3 Lake Norman                96.2     8   46   10    0  32.2   0  
  4 South Iredell High School  92.5    44    5    0   34   9.5   0  
  5 Bandys                     84.2    20    8   16    0  40.2   0  
  6 Maiden                     26.2     0   19    0    0   7.2   0  
  7 Burns                       12      6    6    0    0    0    0  
 
 
        Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)         
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 South Iredell High School   204    52   15   46   30   61    0  
  2 Bunker Hill                111.2   18   10    7   32  44.2   0  
  3 Lake Norman                93.2    18   44    3    0  28.2   0  
  4 Bandys                     86.2     9    6   11   30  30.2   0  
  5 West Caldwell              64.2     2   27    1   19  15.2   0  
  6 Maiden                     22.2     3    0    0    0  19.2   0