TRAC 6

RoanokeRapids, NC

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports tlsmith6633 , Northwest Halifax Hi

                       TRAC 6 - 4/18/2018                        
   Northwest Halifax HS Johnny Wills Field, RoanokeRapids, NC    

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northampton County A                         46.0     10
  2 KIPP Pride HS A                              46.7      8
      1) Jordan Williams       2) Johnny Cruz           
      3) Chris Ward            4) Semaj Mitchell        
  3 Southeast Halifax A                          47.4      6
      1) Roquan Crowell        2) Davion Davis          
      3) Tavonte Bandy         4) Amir Pittman          
  4 Rocky Mount Prep A                           48.2      4
      1) Nigel Eatmon          2) Matavious Parker      
      3) Piercy T              4) Tyrique Whitaker      
  5 Weldon A                                     50.3      2
      1) Justin Yisrael        2) Timothy Manley        
      3) Kajah Bonner          4) Andre Pittman         
  6 Northwest Halifax A                          51.4      1
      1) Alijah Nicholson      2) Joshua Norman         
      3) Jaquarius Alston      4) Tyrell Manley         

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northampton County A                       3:50.0     10
  2 KIPP Pride HS A                            4:00.0      8
      1) Micah Porch           2) Jamauri Baker         
      3) Jordan Williams       4) Shamion Nelson        
  3 Weldon A                                   4:17.0      6
      1) Kajah Bonner          2) Timothy Manley        
      3) Ysade Sykes           4) Justin Yisrael        

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 KIPP Pride HS A                            9:48.0     10
      1) Joshua Edmonds        2) Presley Settles       
      3) Malik Lee             4) Korey Hunt            
  2 Southeast Halifax A                        9:50.0      8
  3 Northampton County A                      12:21.0      6

                          HS Boys 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Davion Davis           8 Southeast Halifax        11.4    NWI  6    10
  2 Na'Jae Newsome        10 Northampton County       11.4    NWI  4     8
  3 Naijuan Kennedy       11 Northampton County       11.5    NWI  1     6
  4 Johnny Cruz           10 KIPP Pride HS            11.5    NWI  6     4
  5 Jordan Williams       10 KIPP Pride HS            11.6    NWI  6     2
  6 Percy Tinsley         11 Rocky Mount Prep         11.6    NWI  2     1
  7 Tevon Shoulders       11 Northampton County       11.7    NWI  4      
  8 Nigel Eatmon          11 Rocky Mount Prep         11.7    NWI  6      
  9 Alijah Nicholson      10 Northwest Halifax        11.8    NWI  4      
 10 Roquan Crowell        12 Southeast Halifax        11.9    NWI  3      
 11 Shamed Gibbs          10 Northampton County       11.9    NWI  2      
 12 Andre Pittman         12 Weldon                   12.0    NWI  6      
 13 Terrance Whitehead       Southeast Halifax        12.0    NWI  1      
 14 Q' Zeabian Rhea       11 Northwest Halifax        12.1    NWI  5      
 15 Jaquan Manley          9 Weldon                   12.1    NWI  5      
 16 Amir Pittman          10 Southeast Halifax        12.2    NWI  1      
 17 Matavious Parker      11 Rocky Mount Prep         12.3    NWI  3      
 18 marjavion nicholson    9 Southeast Halifax        12.3    NWI  3      
 19 Marcus Mcdaniel       11 Southeast Halifax        12.3    NWI  2      
 19 Semaj Mitchell        10 KIPP Pride HS            12.3    NWI  6      
 21 Shamion Nelson        10 KIPP Pride HS            12.4    NWI  5      
 22 Zion Johnson          10 Rocky Mount Prep         12.5    NWI  3      
 23 Jordan Bethea         10 Rocky Mount Prep         12.6    NWI  5      
 24 Quante Bishop         11 Southeast Halifax        12.6    NWI  2      
 25 Jezavion Moody        11 Southeast Halifax        12.7    NWI  1      
 26 Kajah Bonner          11 Weldon                   12.8    NWI  1      
 27 Marcus Allen           9 Weldon                   12.8    NWI  5      
 28 Jerome Turner          9 Northampton County       12.8    NWI  2      
 28 Felix Jenkins 3       12 North Edgecombe          12.8    NWI  3      
 30 Jquan Robinson         9 Weldon                   13.1    NWI  4      
 31 Charquez Hardy         9 Northampton County       14.0    NWI  4      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Davion Davis           8 Southeast Halifax        23.5    NWI  5    10
  2 Na'Jae Newsome        10 Northampton County      23.8h    NWI  1     8
  3 Angelo Rooks          12 Northampton County      24.0h    NWI  1     6
  4 Naijuan Kennedy       11 Northampton County       24.1    NWI  2     4
  5 Shamed Gibbs          10 Northampton County       24.2    NWI  3     2
  6 Johnny Cruz           10 KIPP Pride HS            24.5    NWI  5     1
  7 Tevon Shoulders       11 Northampton County       24.7    NWI  3      
  8 Micah Porch           10 KIPP Pride HS            24.8    NWI  5      
  9 Raekwon Cherry        12 Northampton County       25.2    NWI  4      
 10 Joshua Hunter         11 Southeast Halifax       25.6h    NWI  1      
 11 Semaj Mitchell        10 KIPP Pride HS            25.6    NWI  5      
 12 Kerrell Williams       9 Rocky Mount Prep         25.9    NWI  3      
 13 Jaquan Manley          9 Weldon                   26.3    NWI  5      
 14 Alijah Nicholson      10 Northwest Halifax        26.4    NWI  5      
 15 Felix Jenkins 3       12 North Edgecombe          26.8    NWI  2      
 16 ernest mosley         12 Southeast Halifax        27.1    NWI  3      
 17 Quante Bishop         11 Southeast Halifax        27.3    NWI  2      
 18 Amir Pittman          10 Southeast Halifax        27.6    NWI  3      
 19 Jquan Robinson         9 Weldon                   28.1    NWI  4      
 20 Quomaine Slade         9 Rocky Mount Prep        28.8h    NWI  1      
 21 Marcus Mcdaniel       11 Southeast Halifax        29.1    NWI  4      
 22 Traveous Garner       11 Northampton County       29.2    NWI  4      
 23 Charquez Hardy         9 Northampton County      30.0h    NWI  1      
 24 Jaquavion Little      10 Southeast Halifax        30.7    NWI  2      
 25 Aaron Boone            9 Weldon                   34.8    NWI  4      
 26 Jaquavios Hedgepeth   10 Southeast Halifax        35.3    NWI  2      
 27 Jamarious Moore        9 Southeast Halifax        36.7    NWI  4      
 28 Rashaun Thorne        11 Southeast Halifax        44.9    NWI  3      

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 James Boyd            12 Northampton County       53.0   1    10
  2 Kyiah'sshion Jones    10 Rocky Mount Prep         56.3   3     8
  3 Mysahn Pittman        11 Southeast Halifax        58.0   1     6
  4 Micah Porch           10 KIPP Pride HS            58.3   3     4
  5 Joshua Norman         10 Northwest Halifax        59.4   3     2
  6 Anasja Moody          12 Northampton County     1:01.4   1     1
  7 Felix Jenkins 3       12 North Edgecombe        1:01.8   2      
  8 Keshawn Garrett       12 Southeast Halifax      1:02.6   2      
  9 Jenorye Britt         12 Southeast Halifax      1:02.9   3      
 10 Malik Lee             10 KIPP Pride HS          1:03.1   3      
 11 Jezavion Moody        11 Southeast Halifax      1:04.3   1      
 12 Quante Bishop         11 Southeast Halifax      1:04.9   2      
 13 Jerome Turner          9 Northampton County     1:05.0   1      
 14 Jamarious Moore        9 Southeast Halifax      1:06.5   2      
 15 Jaden Nicholson       10 Northwest Halifax      1:08.3   2      
 16 Shallah Fenner         9 Southeast Halifax      1:08.8   3      
 17 Ja'Mari Pollard       11 Northampton County     1:09.3   2      

                       HS Boys 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Timothy Britt         12 Northampton County     2:19.0   2    10
  2 Korey Hunt            11 KIPP Pride HS          2:22.0   3     8
  3 Robert Mines          10 Northampton County     2:25.0   3     6
  4 Joshua Edmonds        11 KIPP Pride HS          2:27.0   3     4
  5 Anasja Moody          12 Northampton County     2:29.0   1     2
  6 Malik Lee             10 KIPP Pride HS          2:31.0   3     1
  7 Jahrel Gary            9 KIPP Pride HS          2:42.0   3      
  8 Quante Bishop         11 Southeast Halifax      2:46.0   2      
  9 Chinn Denton           9 Southeast Halifax      2:47.0   1      
 10 Johnathan Green       10 Northampton County     2:51.0   1      
 11 D'Hezmond Dawkins     10 Rocky Mount Prep       2:52.0   2      
 12 Rashard Barnes        11 Northampton County     2:56.0   2      
 13 Presley Settles        9 KIPP Pride HS          3:07.0   3      
 14 Tyler Trezza           9 Weldon                 3:10.0   1      
 15 Alex Stanley          11 Rocky Mount Prep       3:17.0   1      

                       HS Boys 1600 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Robert Mines          10 Northampton County     5:38.0   1    10
  2 Timothy Britt         12 Northampton County     5:41.0   2     8
  3 Presley Settles        9 KIPP Pride HS          5:44.0   2     6
  4 Jahrel Gary            9 KIPP Pride HS          5:45.0   2     4
  5 Tyler Haith            9 KIPP Pride HS          5:51.0   2     2
  6 chrission hendricks   11 Southeast Halifax      6:11.0   1     1
  7 Francisco Carrillo    11 Southeast Halifax      6:23.0   1      
  8 Chinn Denton           9 Southeast Halifax      6:27.0   2      
  9 Jamarious Moore        9 Southeast Halifax      6:30.0   1      
 10 Camira Myrick         11 Southeast Halifax      6:44.0   2      
 11 marjavion nicholson    9 Southeast Halifax      6:51.0   1      

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Robert Mines          10 Northampton County    13:15.0     10
  2 Thomas Roche          11 KIPP Pride HS         13:56.0      8

                        HS Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Naijuan Kennedy       11 Northampton County       16.7    NWI  1    10
  2 Terrance Booth        10 Rocky Mount Prep         16.7    NWI  2     8
  3 Darian Richardson      9 Rocky Mount Prep         19.3    NWI  2     6
  4 Matavious Parker      11 Rocky Mount Prep         19.8    NWI  1     4
  5 Eric Robinson         10 Northampton County       20.1    NWI  1     2
  6 C.j. Johnson          12 Southeast Halifax        20.2    NWI  1     1
  7 Joshua Norman         10 Northwest Halifax        21.4    NWI  2      
  8 Quomaine Slade         9 Rocky Mount Prep         21.5    NWI  2      
DNF Lorenza Reliford      11 KIPP Pride HS              NT    NWI  2      

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Naijuan Kennedy       11 Northampton County       44.4   1    10
  2 Terrance Booth        10 Rocky Mount Prep         46.0   2     8
  3 Donminik Cook         12 Northampton County       46.8   1     6
  4 Timothy Manley        10 Weldon                   47.1   2     4
  5 Jamauri Baker         11 KIPP Pride HS            51.5   2     2
  6 C.j. Johnson          12 Southeast Halifax        52.7   2     1
  7 Thomas Roche          11 KIPP Pride HS            53.3   1      
  8 Quomaine Slade         9 Rocky Mount Prep         55.1   2      
  9 Eric Wynn              9 Rocky Mount Prep         57.2   1      

                        HS Boys Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kavon Pittman         12 North Edgecombe        119-08   1    10
  2 Traveous Garner       11 Northampton County      96-03   1     8
  3 James Gray            11 Northampton County      87-00   1     6
  4 Jaylin Grant          11 Northampton County      84-04   1     4
  5 Jamarious Moore        9 Southeast Halifax       82-00   2     2
  6 Jaquarius Alston      11 Northwest Halifax       80-06   2     1
  7 Jordan Williams       10 KIPP Pride HS           77-08   2      
  7 Jevar Melton           9 Weldon                  77-08   2      
  9 Benjamin Silver        9 Weldon                  75-00   2      
 10 Andre Jr Stewart       9 Weldon                  70-09   2      
 11 Zion Johnson          10 Rocky Mount Prep        66-11   1      
 12 Jumari Moody          10 Northampton County      64-09   1      
 13 Montrell Stanley      12 Rocky Mount Prep        64-06   2      
 14 Andre Buffaloe        11 Northampton County      63-08   1      
 15 Aaron Boone            9 Weldon                  61-04   2      
 16 Shykeem Taylor         9 North Edgecombe         60-02   1      

                          HS Boys Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Angelo Rooks          12 Northampton County   39-04.00   1    10
  2 Traveous Garner       11 Northampton County   36-01.00   1     8
  3 Joshua Hunter         11 Southeast Halifax    35-00.00   3     6
  4 James Gray            11 Northampton County   34-11.00   3     4
  5 Andre Buffaloe        11 Northampton County   33-08.00   2     2
  6 Kavon Pittman         12 North Edgecombe      33-03.00   1     1
  7 Andre Jr Stewart       9 Weldon               31-04.00   3      
  8 Jevar Melton           9 Weldon               30-07.00   3      
  9 Jaquarius Alston      11 Northwest Halifax    30-03.00   3      
 10 Jaquavion Little      10 Southeast Halifax    29-09.00   1      
 11 Tyvon Evans           11 North Edgecombe      29-05.00   2      
 12 Jaylin Grant          11 Northampton County   28-05.00   2      
 13 Jumari Moody          10 Northampton County   27-11.00   1      
 14 Rashaun Thorne        11 Southeast Halifax    26-11.00   3      
 15 Jamarious Moore        9 Southeast Halifax    25-09.00   1      
 16 Jaquavios Hedgepeth   10 Southeast Halifax    25-02.00   2      
 17 Nazir Ponton          10 KIPP Pride HS        22-02.00   3      
 18 Shykeem Taylor         9 North Edgecombe      20-05.00   2      
 19 Anthony Abney         11 KIPP Pride HS        16-07.00   2      
 20 Tramont Taylor        12 KIPP Pride HS        14-02.00   2      

                            HS Boys Long Jump                             
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jamauri Baker         11 KIPP Pride HS        17-09.00    NWI  2    10
  2 Darian Richardson      9 Rocky Mount Prep     17-06.00    NWI  1     8
  3 Keshawn Garrett       12 Southeast Halifax    16-08.00    NWI  2     6
  4 Roquan Crowell        12 Southeast Halifax    16-08.00    NWI  2     4
  5 Javen Jackson          9 Rocky Mount Prep     15-08.00    NWI  2     2
  6 Terrance Booth        10 Rocky Mount Prep     15-06.00    NWI  1     1
  7 Kajah Bonner          11 Weldon               15-01.00    NWI  2      
  8 Thomas Roche          11 KIPP Pride HS        13-09.00    NWI  1      
  9 Tramont Taylor        12 KIPP Pride HS        12-04.00    NWI  1      

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tramont Taylor        12 KIPP Pride HS        46-09.00    NWI    10
  2 Keshawn Garrett       12 Southeast Halifax    37-03.00    NWI     8
  3 Roquan Crowell        12 Southeast Halifax    36-06.00    NWI     6
  4 Thomas Roche          11 KIPP Pride HS        29-06.00    NWI     4

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ysade Sykes           10 Weldon                6-01.00     10
  2 Kajah Bonner          11 Weldon                5-05.00      8

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northampton County A                         54.6     10
  2 Northwest Halifax A                          55.9      8
      1) Breionna Holt         2) Diamond Woodley       
      3) Kayla Smith           4) Jalen Mills           
  3 Rocky Mount Prep A                           56.6      6
  4 Weldon A                                   1:01.7      4
      1) Karisma Battle        2) Jalayla Jones         
      3) Nia Pace              4) Kenayz'shia Curry     
  5 Southeast Halifax A                        1:03.4      2

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 KIPP Pride HS A                            5:11.0     10
      1) Tamar Jeter           2) Keyyana Womack        
      3) Liniyah Williams      4) Destiny Williams      
  2 Weldon A                                   6:09.0      8
      1) Mikenzie Harris       2) Nautika Northington   
      3) Samaya Sledge         4) Taniyah Washington    

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 KIPP Pride HS A                           14:54.0     10
      1) Arionna Smith         2) Liniyah Williams      
      3) Salena Smith          4) Natalie Medlin        

                         HS Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Rolanda Williams      11 Northampton County       12.9    NWI  1    10
  2 SaaNaudia Deloatch    10 Northampton County       13.0    NWI  1     8
  3 Jalen Mills           12 Northwest Halifax        13.1    NWI  3     6
  4 Tierney Huff          10 Northampton County       13.7    NWI  2     4
  5 Destiny Williams      10 KIPP Pride HS            14.1    NWI  3     2
  6 Kayla Smith            9 Northwest Halifax        14.2    NWI  3     1
  7 R Lewis                  Rocky Mount Prep         14.5    NWI  2      
  8 Mikeya Graham         12 North Edgecombe          14.7    NWI  2      
  9 Tianya Mitchell       11 Southeast Halifax        14.7    NWI  2      
 10 Ahniyah Nicholson      9 Southeast Halifax        15.2    NWI  3      
 11 Lamya Rudd            11 KIPP Pride HS            15.2    NWI  3      
 12 Shantavia Davis        9 Southeast Halifax        15.6    NWI  1      
 13 Latoria Jones          9 Southeast Halifax        16.1    NWI  2      
 14 Desirae Sutton         9 Weldon                   16.3    NWI  3      
 15 Jordan Richardson     10 Southeast Halifax        17.0    NWI  1      
 16 R Lewis                  Southeast Halifax        17.5    NWI  2      
 17 Jonesha Green          9 Northampton County       20.7    NWI  1      

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 SaaNaudia Deloatch    10 Northampton County       26.9    NWI  1    10
  2 Jalen Mills           12 Northwest Halifax        27.6    NWI  2     8
  3 Teona Huff            11 Northampton County       27.7    NWI  1     6
  4 Jala Whitaker         11 Rocky Mount Prep         28.9    NWI  1     4
  5 Tierney Huff          10 Northampton County       30.4    NWI  2     2
  6 Kayla Smith            9 Northwest Halifax        31.8    NWI  2     1
  7 D'Amarie Thorne        9 KIPP Pride HS            33.8    NWI  2      
  8 Ahniyah Nicholson      9 Southeast Halifax        34.4    NWI  2      
  9 Desirae Sutton         9 Weldon                   37.0    NWI  2      
 10 Shantavia Davis        9 Southeast Halifax        37.5    NWI  1      
 11 Latoria Jones          9 Southeast Halifax        40.9    NWI  1      

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 SaaNaudia Deloatch    10 Northampton County     1:07.9   1    10
  2 Teona Huff            11 Northampton County     1:09.0   1     8
  3 Sean-Marie Price      12 Rocky Mount Prep       1:20.8   1     6
  4 Shykiria Lancaster     9 Rocky Mount Prep       1:24.1   2     4
  5 Nautika Northington   10 Weldon                 1:27.1   2     2
  6 Samaya Sledge         10 Weldon                 1:28.9   2     1
  7 D'Asia Kimble          9 Weldon                 1:52.5   2      

                       HS Girls 800 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Natalie Medlin        11 KIPP Pride HS          3:23.0   2    10
  2 Arionna Smith         11 KIPP Pride HS          3:27.0   2     8
  3 Nia Pace              10 Weldon                 3:29.0   2     6
  4 Jala Osborne          10 Rocky Mount Prep       3:35.0   1     4
  5 Madison Hobbs         10 Northampton County     4:02.0   1     2
  6 Danaijha Dickerson    10 Northampton County     4:20.0   1     1
  7 Janasia Jordan        10 Northampton County     5:23.0   2      
  8 Mya Barnes            10 Northampton County     5:24.0   1      

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Arionna Smith         11 KIPP Pride HS          8:16.0     10
  2 Natalie Medlin        11 KIPP Pride HS          8:34.0      8
  3 Madison Hobbs         10 Northampton County     9:36.0      6
  4 Danaijha Dickerson    10 Northampton County    10:03.0      4

                        HS Girls 100 Meter Hurdles                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jala Whitaker         11 Rocky Mount Prep        18.2h    NWI  1    10
  2 Diamond Woodley       11 Northwest Halifax        19.8    NWI  2     8
  3 Reagan Faulcon        11 Weldon                   20.3    NWI  2     6
  4 Taniyah Washington     9 Weldon                  20.8h    NWI  1     4
  5 Kayla Britt            9 Weldon                  22.3h    NWI  1     2
  6 Tecare Ashe           10 Weldon                   22.5    NWI  2     1
  7 Aleah Alston          11 Northwest Halifax        23.1    NWI  2      
  8 Victoria Reliford      9 KIPP Pride HS           23.6h    NWI  1      

                   HS Girls 300 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Diamond Woodley       11 Northwest Halifax        59.9     10
  2 Reagan Faulcon        11 Weldon                 1:01.6      8
  3 Tecare Ashe           10 Weldon                 1:02.8      6
  4 Kayla Parkers         11 KIPP Pride HS          1:03.4      3
  4 Aleah Alston          11 Northwest Halifax      1:03.4      3
  6 Liniyah Williams      10 KIPP Pride HS          1:06.1      1

                       HS Girls Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Nikkita Perry         10 North Edgecombe         90-08   1    10
  2 Elvisha Pearce        10 North Edgecombe         73-04   1     8
  3 Breionna Holt         10 Northwest Halifax       66-02   2     6
  4 Kayla Parkers         11 KIPP Pride HS           62-01   2     4
  5 Shawnee Whitehead     11 Northampton County      61-05   1     2
  6 Kadijah Powell-Brooks 12 Northampton County      60-01   1     1
  7 Janel Cherry          10 Northampton County      58-08   2      
  8 Leah Bishop           11 Northampton County      55-10   1      
  9 Ke'Ashiah Simmons      9 Northampton County      34-09   2      
 10 Asia Boone            11 KIPP Pride HS           31-09   2      

                         HS Girls Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Breionna Holt         10 Northwest Halifax    25-11.00   2    10
  2 Shantavia Davis        9 Southeast Halifax    24-07.00   1     8
  3 Kadijah Powell-Brooks 12 Northampton County   23-06.00   2     6
  4 Elvisha Pearce        10 North Edgecombe      23-03.00   1     4
  5 Rodnetta Lewis           Southeast Halifax    22-02.00   1     2
  6 Janel Cherry          10 Northampton County   21-07.00   2     1
  7 Leah Bishop           11 Northampton County   21-03.00   1      
  8 Janasia Jordan        10 Northampton County   18-07.00   1      
  9 Ahniyah Nicholson      9 Southeast Halifax    18-06.00   2      
 10 Mya Barnes            10 Northampton County   18-02.00   2      
 11 Shawnee Whitehead     11 Northampton County   15-10.00   2      
 12 Ke'Ashiah Simmons      9 Northampton County   15-10.00   1      

                            HS Girls Long Jump                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Taniyah Washington     9 Weldon               13-01.00    NWI  2    10
  2 Jalayla Jones         12 Weldon               12-11.00    NWI  2     8
  3 Teona Huff            11 Northampton County   12-07.50    NWI  1     6
  4 Jala Whitaker         11 Rocky Mount Prep     12-07.00    NWI  1     4
  5 D'Amarie Thorne        9 KIPP Pride HS        12-01.50    NWI  2     2
  6 Kayla Parkers         11 KIPP Pride HS        10-10.00    NWI  2     1
  7 Shamya Simmons        10 Northampton County    9-02.50    NWI  1      
  8 Tazhane Taylor         9 Weldon                9-02.00    NWI  1      
  9 Lamya Rudd            11 KIPP Pride HS         8-03.00    NWI  2      

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Bryonna Woofter       11 Northampton County    4-04.00     10
  2 Tierney Huff          10 Northampton County    3-10.00      8

                 HS Boys 4x200 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 KIPP Pride HS A                            1:39.5     10
      1) Micah Porch           2) Jordan Williams       
      3) Jamauri Baker         4) Johnny Cruz           
  2 Northampton County A                       1:39.6      8
  3 Southeast Halifax A                        1:41.4      6
      1) Davion Davis          2) ernest mosley         
      3) Jezavion Moody        4) marjavion nicholson   
DQ  Rocky Mount Prep A                             NT       
      1) Jordan Bethea         2) Kyiah'sshion Jones    
      3) Darian Richardson     4) Zion Johnson          

                 HS Girls 4x200 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Northwest Halifax A                        2:03.1     10
      1) Breionna Holt         2) Diamond Woodley       
      3) Kayla Smith           4) Jalen Mills           
  2 KIPP Pride HS A                            2:05.2      8
      1) Keyyana Womack        2) Tamar Jeter           
      3) Janae Mason           4) Destiny Williams      



      High School Boys Team Scores (17 Events Scored)       
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northampton County          195    45   46   28   34   42    0    0  
  2 KIPP Pride HS               106    11   33    2   36    0   24    0  
  3 Southeast Halifax           81     26    1    2   20    8   24    0  
  4 Rocky Mount Prep            50      9    0   26    4    0   11    0  
  5 Weldon                      30      0    0    4    8    0   18    0  
  6 North Edgecombe             11      0    0    0    0   11    0    0  
  7 Northwest Halifax            4      2    0    0    1    1    0    0  


      High School Girls Team Scores (15 Events Scored)      
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Northampton County          115    58   13    0   10   10   24    0  
  2 KIPP Pride HS               77      2   36    4   28    4    3    0  
  3 Northwest Halifax           71     16    0   21   18   16    0    0  
  4 Weldon                      66      3    6   27   12    0   18    0  
  5 Rocky Mount Prep            38     14    4   10    6    0    4    0  
  6 North Edgecombe             22      0    0    0    0   22    0    0  
  7 Southeast Halifax           12      0    0    0    2   10    0    0