Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports        Clifton Price, Fred T Foard

                   Foard Home Meet - 3/15/2017                   
                 Fred T. Foard Track, Newton, NC                 

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hibriten A                                   45.6     10
      1) Jamar Ferguson        2) Erick Koeun           
      3) Zyon Morrow           4) Karson Pilkenton      
      5) Sky Thomas            
  2 West Iredell A                               45.9      8
      1) Keenan Bunch          2) Xavier Little         
      3) Chandon Smith         4) Cody Wolfe            
  3 Patton A                                     47.1      6
      1) Will Brawley          2) Noah Sheets           
      3) Mason Streppa         4) Emaya Wooten          
  4 Fred T. Foard A                              47.6      4
      1) Jake Marshall         2) Jerome Simpkins       
      3) Anthony Marx          4) Zeb Fox               
  5 St. Stephens A                               49.3      2
      1) DeVante' Moore        2) Justin Adam           
      3) Michael Kelly         4) A'keem Patterson      
  6 West Iredell B                               49.8       
      1) William Barber        2) Sean Gillespie        
      3) Myles Jackson         4) Mannie Long           

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------

                 HS Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Patton A                                   9:42.6     10
      1) Bennet Hall           2) Finn Rigsbee          
      3) Richard Sanchez       4) Drew Watson           
  2 West Iredell A                             9:50.2      8
      1) Kohl Lapish           2) Demetrius Miller      
      3) Garrett Stiltner      4) Seth Williamson       
  3 Fred T. Foard A                           10:12.8      6
      1) Jakob Smith           2) Johnathan Puiu        
      3) John Davis            4) Preet Patel           
  4 West Iredell B                            10:20.2       
      1) Bryant Herren         2) Nick Lamberth         
      3) Dustin Long           4) Brixon Wuellner       
  5 Patton B                                  10:34.9       
      1) Mateo Francisco-Andres2) Andres Miguel-Mateo   
      3) Elliot Palacious      4) Abner Ramirez         

                          HS Boys 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jonas Brown           11 Hibriten                11.5h    NWI  4    10
  2 Chandon Smith         10 West Iredell            11.5h    NWI  3     7
  2 William Killian       12 Hibriten                11.5h    NWI  4     7
  4 Gee Witherspoon       10 Hibriten                11.6h    NWI  4     4
  5 Jake Marshall         12 Fred T. Foard           11.8h    NWI  3     2
  6 Will Brawley          11 Patton                  11.9h    NWI  3     1
  7 Noah Sheets           10 Patton                  11.9h    NWI  3      
  8 Aqui Thompson         11 Fred T. Foard           12.0h    NWI  4      
  9 Zeb Fox               11 Fred T. Foard           12.2h    NWI  3      
 10 Jerome Simpkins       10 Fred T. Foard           12.4h    NWI  2      
 11 Christian Glass       12 St. Stephens            12.5h    NWI  2      
 12 Matthew Thomas         9 Patton                  12.6h    NWI  2      
 13 Cody Wolfe            12 West Iredell            12.6h    NWI  4      
 14 Emaya Wooten          12 Patton                  12.7h    NWI  2      
 15 Jai Quai Freeman      10 St. Stephens            12.7h    NWI  2      
 16 Daivon Richardson      9 West Iredell             13.0    NWI  1      
 17 James Parks           12 West Iredell            13.0h    NWI  2      
 18 Justin Adam            9 St. Stephens            13.1h    NWI  2      
 19 Jaylin Maxwell        12 West Iredell            13.2h    NWI  3      
 20 Brett Lefevers        11 Patton                   13.6    NWI  1      
 21 Geovany Linares-Flore  9 St. Stephens             13.7    NWI  1      
 22 Sergio Lemus          10 St. Stephens             13.7    NWI  1      
 23 Tyrec Smyre           11 West Iredell             14.0    NWI  1      
 24 Caleb Hedgepeth        9 St. Stephens             15.4    NWI  1      

                          HS Boys 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------

                       HS Boys 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chandon Smith         10 West Iredell             53.4   4    10
  2 Bryan Hernandez       11 Patton                   55.0   4     8
  3 Teavius Henry         11 St. Stephens             55.2   4     6
  4 Aqui Thompson         11 Fred T. Foard            55.6   4     4
  5 Garrett Stiltner       9 West Iredell             57.9   4     2
  6 Romondo Moffett       11 Fred T. Foard            58.6   3     1
  7 Jakob Smith           10 Fred T. Foard            58.6   3      
  8 Demetri Gatica         9 West Iredell           1:00.9   3      
  9 Twizeyemungu Spahn     9 Patton                 1:01.3   1      
 10 Edgar Martinez        10 St. Stephens           1:01.6   3      
 11 Kevin Chavez          11 West Iredell           1:01.9   3      
 12 Justin Adam            9 St. Stephens           1:02.2   3      
 13 Michael Kelly          9 St. Stephens           1:02.4   2      
 14 Cody Lawing           10 Fred T. Foard          1:02.5   3      
 15 Dakota Munger          9 Patton                 1:04.4   2      
 16 Carson Carswell       10 Patton                 1:06.8   2      
 17 Gage Whitson           7 Crossnore Academy      1:16.6   2      
 18 Parker Minter          6 Crossnore Academy      1:27.0   2      

                       HS Boys 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------

                       HS Boys 1600 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kohl Lapish           12 West Iredell           5:20.4   4    10
  2 Drew Watson           12 Patton                 5:21.8   1     8
  3 Jeronimo Martin       11 Patton                 5:24.0   1     6
  4 Finn Rigsbee           9 Patton                 5:28.0   4     4
  5 Trent Ashburn         10 Hibriten               5:39.4   4     2
  6 John Pezzi            10 Hibriten               5:43.8   3     1
  7 Nick Lamberth         11 West Iredell           5:46.2   4      
  8 Bennet Hall           11 Patton                 5:47.0   4      
  9 Johnathan Puiu        11 Fred T. Foard          5:51.7   3      
 10 Mateo Francisco-Andre  9 Patton                 5:56.1   3      
 11 John Davis            10 Fred T. Foard          5:58.8   3      
 12 Dustin Long           10 West Iredell           5:59.5   3      
 13 Seth Hembree          12 Patton                 6:00.7   1      
 14 Abner Ramirez         10 Patton                 6:01.0   3      
 15 Jeffrey Riles         12 Patton                 6:01.7   3      
 16 Bryant Herren         12 West Iredell           6:09.0   4      
 17 Juan Lopez-mateo      10 Patton                 6:24.4   2      
 18 Jacob Wooten           9 West Iredell           6:35.7   2      
 19 Wesley Yates          10 Hibriten               6:36.0   1      
 20 Andres Miguel-Mateo    9 Patton                 6:37.2   2      
 21 Tyler Dula            11 Crossnore Academy      7:01.2   2      
 22 Abraham Medina        10 West Iredell           7:01.6   2      
 23 Shook                    Patton                 7:23.3   4      

                       HS Boys 3200 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------

                        HS Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Miles Simon           11 Hibriten                16.8h    NWI  2    10
  2 Dillon Davis          11 West Iredell            18.2h    NWI  2     8
  3 Mason Streppa         10 Patton                  19.8h    NWI  2     6
  4 Sky Thomas            10 Hibriten                20.2h    NWI  2     4
  5 Anthony Marx          10 Fred T. Foard           20.3h    NWI  2     2
  6 Wyatt Plaster         10 Hibriten                 24.2    NWI  1     1

                     HS Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------

                        HS Boys Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Damian Gregory        12 West Iredell           109-06   3    10
  2 Avery Church          12 Hibriten               108-10   3     8
  3 Chase Day             12 St. Stephens           104-10   3     6
  4 Jonathan Barnett      12 West Iredell           100-03   3     4
  5 Keyshawn Horton       11 West Iredell            97-02   2     2
  6 Tyler Hager           11 West Iredell            94-08   2      
  7 Tyler Rudisill        11 Fred T. Foard           94-01   3     1
  8 Alek Abernethy        11 Fred T. Foard           94-00   3      
  9 Jon Barrett Lewis     12 Hibriten                90-08   3      
 10 Shane Goins           11 Fred T. Foard           84-00   2      
 11 Ulysses Pimentel-Rang 10 St. Stephens            80-07   1      
 12 Riley Johnson         12 Fred T. Foard           79-07   3      
 13 Dalton Davis          10 Fred T. Foard           74-06   2      
 14 Tyrell Smyre          11 West Iredell            73-02   2      
 15 Drew Clark            12 Patton                  71-11   2      
 16 Brixon Wuellner        9 West Iredell            64-07   1      
 17 Corde Staton          11 St. Stephens            64-06   1      
 18 Andy Brooks           11 Patton                  50-11   1      
 19 Ryan Givens           12 St. Stephens            44-09   1      
 20 Dawson Woolridge      11 Patton                  43-10   1      
 21 Carson Carswell       10 Patton                  40-04   1      

                          HS Boys Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chase Day             12 St. Stephens         37-10.00   3    10
  2 Jonathan Barnett      12 West Iredell         36-05.00   3     8
  3 Damian Gregory        12 West Iredell         35-11.00   3     6
  4 Keyshawn Horton       11 West Iredell         35-06.00   3     4
  5 Riley Johnson         12 Fred T. Foard        35-00.00   3     2
  6 Alek Abernethy        11 Fred T. Foard        34-02.00   2     1
  7 Jordan Bolling        10 St. Stephens         32-10.00   3      
  8 Tyler Rudisill        11 Fred T. Foard        32-09.00   2      
  9 Avery Church          12 Hibriten             32-01.00   3      
 10 De Sean Millsaps       9 St. Stephens         32-00.00   2      
 11 Carson Carswell       10 Patton               31-05.00   2      
 12 Tyrell Smyre          11 West Iredell         31-00.00   1      
 13 Shane Goins           11 Fred T. Foard        30-05.00   2      
 14 Dawson Lail           11 St. Stephens         29-10.00   2      
 15 Dalton Davis          10 Fred T. Foard        29-04.00   1      
 15 Devin Barnes          12 Hibriten             29-04.00   2      
 17 Myles Jackson          9 West Iredell         27-08.00   1      
 18 Drew Clark            12 Patton               27-01.00   1      
 19 Andy Brooks           11 Patton               23-07.00   1      
 20 Brixon Wuellner        9 West Iredell         22-10.00   1      
 21 Dawson Woolridge      11 Patton               20-00.00   1      

                            HS Boys Long Jump                             
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 William Killian       12 Hibriten             20-03.00    NWI  2    10
  2 Noah Sheets           10 Patton               19-02.25    NWI  2     8
  3 Jadan Vannoy          12 Hibriten             18-08.25    NWI  2     6
  4 Jamar Ferguson        12 Hibriten             18-04.25    NWI  2     4
  5 Jerome Simpkins       10 Fred T. Foard        17-07.50    NWI  2     2
  6 Keenan Bunch          11 West Iredell         17-05.25    NWI  2     1
  7 Aqui Thompson         11 Fred T. Foard        17-00.25    NWI  2      
  8 Cody Lawing           10 Fred T. Foard        16-05.50    NWI  1      
  9 Sarju Patel           11 Fred T. Foard        16-05.25    NWI  2      
 10 Aj Sollid             10 Fred T. Foard        16-03.50    NWI  1      
 11 Kaleb Simpson         10 West Iredell         16-02.00    NWI  1      
 12 Preet Patel           10 Fred T. Foard        15-11.25    NWI  1      
 13 Sean Gillespie        10 West Iredell         15-09.50    NWI  1      
 14 William Barber         9 West Iredell         15-01.50    NWI  1      
 15 Trent Stroupe          9 Patton               15-00.00    NWI  1      

                           HS Boys Triple Jump                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jadan Vannoy          12 Hibriten             39-08.00    NWI  2    10
  2 Sarju Patel           11 Fred T. Foard        35-11.50    NWI  1     8
  3 Miles Simon           11 Hibriten             35-11.00    NWI  2     6
  4 Aj Sollid             10 Fred T. Foard        35-10.50    NWI  1     4
  5 Christopher Lytle      9 Patton               35-07.00    NWI  2     2
  6 Trent Stroupe          9 Patton               28-09.00    NWI  2     1

                         HS Boys High Jump                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Evan Westra           11 Patton                5-08.00   2    10
  2 Jonas Brown           11 Hibriten              5-04.00   1     8
  3 Dillon Davis          11 West Iredell          5-04.00   2     6
  4 Chris McBryde         11 Hibriten              5-02.00   1     4
  5 Twizeyemungu Spahn     9 Patton                5-02.00   2   1.5
  5 Bram Smith            11 West Iredell          5-02.00   2   1.5
  7 Erick Koeun           12 Hibriten              5-02.00   1      
  8 Romondo Moffett       11 Fred T. Foard         5-00.00   2      
  8 Aj Sollid             10 Fred T. Foard         5-00.00   2      

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Andrew Davis          11 Fred T. Foard        11-00.00     10
  2 Michael Navlyt        12 Fred T. Foard        10-06.00      8
  3 Alex Serrano          11 Hibriten              8-06.00      6
  4 Logan Schaefer        11 Fred T. Foard         8-00.00      3
  4 Wesley Yates          10 Hibriten              8-00.00      3
  4 Christopher Cervantes 10 Fred T. Foard         8-00.00       
  7 Nicholoas Johnston     9 Fred T. Foard         6-06.00       

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 West Iredell A                               56.3     10
      1) Jamya Daye            2) Dedra Norman          
      3) Jalyn Proctor         4) Kalie Reep            
  2 Fred T. Foard A                              58.5      8
      1) Cierra McClough       2) Anna Shronce          
      3) Madison Drumheller    4) Mallory Wilfong       
  3 St. Stephens A                               59.1      6
      1) Paola Martinez        2) Zibntaab Txakeeyang   
      3) Katelyn Sweet         4) Alaysha McHenry       

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------

                 HS Girls 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Fred T. Foard A                           11:56.8     10
      1) Katherine Willis      2) Chloe Fountain        
      3) Katie Kauffman        4) Lillian Sharpe        
  2 Patton A                                  13:47.4      8
      1) Katelyn Callahan      2) Dana Decker           
      3) Catherine Gamewell    4) Annie Odom            

                         HS Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Mallory Wilfong       11 Fred T. Foard            14.0    NWI  4    10
  2 Dedra Norman          10 West Iredell             14.3    NWI  4     8
  3 Aleia Rose            10 Patton                   14.3    NWI  4     6
  4 Jamya Daye             9 West Iredell             14.4    NWI  4     4
  5 Adair Melton          11 Fred T. Foard            14.6    NWI  3     2
  6 Cierra McClough        9 Fred T. Foard            14.6    NWI  4     1
  7 Kalie Reep            12 West Iredell             14.6    NWI  4      
  8 Katelyn Sweet         12 St. Stephens             14.8    NWI  1      
  9 Kyasha Oates          11 St. Stephens             15.2    NWI  4      
 10 Madison Drumheller    11 Fred T. Foard            15.4    NWI  2      
 11 Cherish Sanders        7 Crossnore Academy        15.6    NWI  1      
 12 Brailey Nelson         9 Patton                   15.9    NWI  1      
 13 Sydney Hancock         9 Patton                   16.4    NWI  3      
 14 Ariana Farley          9 St. Stephens             16.5    NWI  2      
 14 Zibntaab Txakeeyang   10 St. Stephens             16.5    NWI  2      
 16 Alex Wolfferts         9 Crossnore Academy        17.5    NWI  2      
 17 Celeste Jackson       11 West Iredell             18.1    NWI  2      
 18 Nicole Clemons        11 St. Stephens             18.3    NWI  2      
 19 Logan Warren           9 West Iredell             19.1    NWI  2      
 20 Autumn Raney           9 Crossnore Academy        19.5    NWI  2      

                         HS Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------

                      HS Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sevanna Wilson        10 St. Stephens           1:06.1   3    10
  2 Aleia Rose            10 Patton                 1:07.5   3     8
  3 Cierra McClough        9 Fred T. Foard          1:09.1   3     6
  4 McKenzie Lawerence    10 Hibriten               1:10.3   3     4
  5 Mallory Wilfong       11 Fred T. Foard          1:12.8   3     2
  6 Dedra Norman          10 West Iredell           1:16.8   3     1
  7 Dani Mora             12 Fred T. Foard          1:20.6   2      
  8 Piper West            10 West Iredell           1:21.9   2      
  9 Angelina Hendricks    10 West Iredell           1:24.2   2      
 10 Breanna Fox            9 Hibriten               1:26.4   3      
 11 Marissa Bumgarner     12 St. Stephens           1:26.8   1      
 12 Mary Mowbray           9 West Iredell           1:28.1   1      

                       HS Girls 800 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------

                      HS Girls 1600 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Faith Younts           9 Patton                 5:48.0   3    10
  2 Lillian Sharpe        10 Fred T. Foard          5:52.9   3     8
  3 Jonna Strange          9 West Iredell           6:01.9   3     6
  4 Katherine Willis      11 Fred T. Foard          6:18.4   3     4
  5 Chloe Fountain        10 Fred T. Foard          6:20.4   2     2
  6 Ailsa Carlson         11 Hibriten               6:30.9   3     1
  7 Catherine Gamewell    10 Patton                 6:41.0   2      
  8 Katelyn Callahan       9 Patton                 7:10.7   2      
  9 Katie Kauffman        10 Fred T. Foard          7:10.8   2      
 10 Hannah Greene         12 Fred T. Foard          7:33.0   2      
 11 Annie Odom            11 Patton                 8:19.7   1      
 12 Brooke Ingham          9 Crossnore Academy      8:39.2   1      
 13 Emma Jaynes           10 Crossnore Academy      8:41.5   1      
 14 Haven Bailey          10 Fred T. Foard          8:43.1   1      
 15 Samantha Kees         10 Crossnore Academy      9:02.5   2      
 16 Dana Decker           11 Patton                 9:24.5   1      

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------

                        HS Girls 100 Meter Hurdles                        
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Winter Earnhardt       9 West Iredell            21.9h    NWI  2    10
  2 Jalyn Proctor         10 West Iredell            22.4h    NWI  2     8
  3 Anna Shronce          10 Fred T. Foard            22.5    NWI  1     6
  4 Mary Mowbray           9 West Iredell            25.4h    NWI  2     4
  5 Anna Eblen            10 Fred T. Foard           28.1h    NWI  2     2

                     HS Girls 300 Meter Hurdles                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------

                       HS Girls Discus Throw                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Marissa Bumgarner     12 St. Stephens            81-06   3    10
  2 Morgan Dula           11 Hibriten                75-05   3     8
  3 Taia Edmunds          12 Fred T. Foard           74-04   1     6
  4 Sydney Hancock         9 Patton                  69-11   3     4
  5 Alicia Wyatt          11 Patton                  68-11   3     2
  6 Abigail Sprouse       11 Patton                  67-09   2     1
  7 Julia Richard         10 Fred T. Foard           67-04   3      
  8 Nichole Floody        11 Patton                  66-11   3      
  9 Dailiayh Moten        10 Crossnore Academy       56-08   3      
 10 Lacey Brown           11 West Iredell            56-07   3      
 11 Alize'a Moore         10 St. Stephens            54-07   2      
 12 Alaysia Price          9 Patton                  54-01   1      
 13 Eboni Jackson          9 West Iredell            53-02   2      
 14 Valashia Boyce         8 Crossnore Academy       50-11   1      
 15 Mikki Fox             11 West Iredell            49-08   2      
 16 Celia Jaynes          10 Crossnore Academy       49-04   2      
 17 Keyana Anthony        10 St. Stephens            47-08   2      
 18 Julianna Wade         10 St. Stephens            45-11   2      
 19 Tianna Young           9 Patton                  43-11   1      
 20 Logan Warren           9 West Iredell            42-09   1      
 21 Savannah Lipford      10 Hibriten                42-05   1      
 22 Makennah Rursch       11 West Iredell            40-08   2      
 23 Jessica Ross          11 West Iredell            40-00   1      

                         HS Girls Shot Put                          
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Alaysia Price          9 Patton               32-04.00   3    10
  2 Marissa Bumgarner     12 St. Stephens         31-01.00   3     8
  3 Taia Edmunds          12 Fred T. Foard        28-03.00   1     6
  4 Nichole Floody        11 Patton               25-11.00   3     4
  5 Eboni Jackson          9 West Iredell         24-08.00   3     2
  6 Abigail Sprouse       11 Patton               24-01.00   3     1
  7 Morgan Dula           11 Hibriten             23-11.00   3      
  8 Celia Jaynes          10 Crossnore Academy    23-06.00   3      
  9 Julia Richard         10 Fred T. Foard        23-01.00   2      
 10 Mikki Fox             11 West Iredell         21-11.00   2      
 11 Gourni Propst          9 St. Stephens         21-09.00   2      
 12 Lacey Brown           11 West Iredell         20-11.00   2      
 13 Valashia Boyce         8 Crossnore Academy    20-01.00   1      
 14 Jessica Ross          11 West Iredell         19-05.00   2      
 15 Makiah Harrison       11 St. Stephens         19-00.00   2      
 16 Tianna Young           9 Patton               17-06.00   2      
 17 Makennah Rursch       11 West Iredell         17-01.00   1      
 18 Celeste Jackson       11 West Iredell         16-06.00   1      
 19 Savannah Lipford      10 Hibriten             15-00.00   1      

                            HS Girls Long Jump                            
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jalyn Proctor         10 West Iredell         13-07.00    NWI  2    10
  2 Adair Melton          11 Fred T. Foard        13-06.50    NWI  2     8
  3 Annaleigh Breedlove    9 Patton               12-03.00    NWI  2     6
  4 Kalie Reep            12 West Iredell         12-02.50    NWI  2     4
  5 Brailey Nelson         9 Patton               11-02.50    NWI  1     2
  6 Angelina Hendricks    10 West Iredell         11-01.50    NWI  1     1
  7 Piper West            10 West Iredell         10-00.50    NWI  1      

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Marissa Schalk        10 St. Stephens         32-03.50    NWI    10
  2 Lauren Gantt          11 St. Stephens         30-08.50    NWI     8
  3 Annaleigh Breedlove    9 Patton               26-10.00    NWI     6

                         HS Girls High Jump                         
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Saidea Davenport      12 Hibriten              4-08.00   2    10
  2 Adair Melton          11 Fred T. Foard         4-02.00   2     8
  3 Mattie Cantrell        7 Crossnore Academy     4-00.00   1     5
  3 Katherine Willis      11 Fred T. Foard         4-00.00   1     5
  5 Sydney Hancock         9 Patton                4-00.00   1   1.5
  5 Breanna Fox            9 Hibriten              4-00.00   2   1.5

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brianna Bliss         12 Fred T. Foard         6-00.00      8
  1 Ally Mockewich        11 Fred T. Foard         6-00.00      8
  1 Anna Shronce          10 Fred T. Foard         6-00.00      8
  4 Morgan Leatherman     12 Fred T. Foard         5-06.00       

             High School Boys 4x200 Meter Relay             
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Hibriten A                                 1:37.4     10
      1) Jarius Cotton         2) Jamar Ferguson        
      3) Erick Koeun           4) Karson Pilkenton      
      5) Sky Thomas            
  2 St. Stephens A                             1:39.8      8
      1) Jai Quai Freeman      2) Thinh (Lee) Vo        
      3) A'keem Patterson      4) Xavian King           
  3 West Iredell A                             1:42.0      6
      1) Xavier Little         2) RaeQuan McCombs       
      3) SayQwon Miller        4) Daivon Richardson     
  4 Patton A                                   1:46.6      4

            High School Girls 4x200 Meter Relay             
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 St. Stephens A                             1:56.0     10
      1) Alaysha McHenry       2) Marissa Schalk        
      3) Lauren Gantt          4) Sevanna Wilson        
  2 Hibriten                                   2:05.8      8



      High School Boys Team Scores (13 Events Scored)       
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Hibriten                    124    21    3   15   20    8   57    0  
  2 West Iredell               101.5   19   10    8   22   34   8.5   0  
  3 Patton                     75.5     9   18    6   20    0  22.5   0  
  4 Fred T. Foard               58      7    0    2   10    4   35    0  
  5 St. Stephens                32      6    0    0   10   16    0    0  


      High School Girls Team Scores (13 Events Scored)      
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Fred T. Foard               118    21   14    8   18   12   45    0  
  2 Patton                     69.5    14   10    0    8   22  15.5   0  
  3 West Iredell                68     13    6   22   10    2   15    0  
  4 St. Stephens                62     10    0    0   16   18   18    0  
  5 Hibriten                   32.5     4    1    0    8    8  11.5   0  
  6 Crossnore Academy            5      0    0    0    0    0    5    0