Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit       Registered to: Christopher Bradshaw, Smithfield-Selma HS

                Johnston County Championships - 3/27/2013 7:50:26 AM                 
                         Smithfield-Selma HS, Smithfield, NC                         

                Varsity Boys 4x800 Meter Relay                 
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Corinth Holders A                           9:19.5    10   
      1) Hunter Starr          2) Bailey Blackwell      
      3) Jackson Creech        4) Anthony Mercado       
  2 South Johnston A                            9:49.6     8   
  3 Smithfield-Selma A                         10:00.0     6   
      1) Kieth Williams        2) Jacob Reger           
      3) John Hess             4) Paulino Antonio       
  4 Clayton A                                  10:04.0     4   
  5 West Johnston A                            11:16.0     2   

                Varsity Girls 4x800 Meter Relay                
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Corinth Holders A                          11:26.0    10   
      1) Hannah Canterbury     2) Arianna Chappell      
      3) Cameron Rutherford    4) Megan Chappell        
  2 West Johnston A                            11:27.0     8   
  3 Clayton A                                  12:00.0     6   
  4 Princeton A                                12:28.0     4   
      1) Megan Evans           2) Abby Rubio            
      3) Altheia Balageo       4) Amber Johnson         

                       Varsity Girls 100 Meter Hurdles                       
=============================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------------
  1 Mollie Williams       12 Clayton                   14.4        2    10   
  2 Marie Pickett         11 Corinth Holders           16.8        1     8   
  3 Kennedy Thorne        10 Clayton                   18.0        2     6   
  4 Tamia Mars            10 Clayton                   18.1        2     4   
  5 Lexi Allen            12 Corinth Holders           19.5        1     2   
  6 Holly Weider          10 Corinth Holders           20.3        1     1   
  7 Zaria Denning          9 West Johnston             20.4        1         
  8 Kayla Jiles           11 West Johnston             20.8        2         

                       Varsity Boys 110 Meter Hurdles                        
=============================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------------
  1 Xavier Carter         11 West Johnston             14.3        2    10   
  2 Marcus Bryant            Corinth Holders           16.0        2     8   
  3 Isaac Dowless         11 Corinth Holders           17.3        1     6   
  4 Kahlil Williams       11 Clayton                   17.6        2     4   
  5 Terrence Martin          Corinth Holders           18.5        1     2   
  6 Eric Hoy              10 Clayton                   18.9        1     1   


                 Varsity Girls 100 Meter Dash Prelims                  
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jasmine Dawson        12 West Johnston             11.7        1   
  2 Niasia Theet          12 Smithfield-Selma          12.3        2   
  3 Alexis Teel           10 Clayton                   12.4        2   
  4 Smith Tennay          10 West Johnston             12.8        1   
  5 Whitney Pepper         9 Corinth Holders           13.0        1   
  5 Diamond Fant             Smithfield-Selma          13.0        2   
  7 Asya Macon             9 Corinth Holders           13.1        3   
  8 Teri Strickland       11 West Johnston             13.2        3   
  9 Brittany Lawrence     11 South Johnston            13.3        1   
 10 Taylor Davis             Neuse Charter School      13.4        1   
 11 Amber Caudle             Clayton                   13.5        2   
 11 Naaliyah Williams     10 Smithfield-Selma          13.5        1   
 13 Jasmine Bogle         10 Princeton                 13.7        3   
 14 Charday Walton        11 Corinth Holders           13.9        2   

                   Varsity Girls 100 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jasmine Dawson        12 West Johnston             11.8          10   
  2 Teri Strickland       11 West Johnston             12.0           8   
  3 Niasia Theet          12 Smithfield-Selma          12.2           6   
  4 Alexis Teel           10 Clayton                   12.6           4   
  5 Asya Macon             9 Corinth Holders           13.1           2   
  6 Smith Tennay          10 West Johnston             13.2           1   


                  Varsity Boys 100 Meter Dash Prelims                  
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
-----------------------------------------------------------------------
  1 Johnny Frazier        10 Princeton                 10.7        1   
  2 Tamerick Barbour      12 Clayton                   11.1        2   
  2 Cedric Harris         12 Clayton                   11.1        3   
  2 Xavier Carter         11 West Johnston             11.1        1   
  5 Joseph Eason          11 Smithfield-Selma          11.2        2   
  6 Maurice Watson           Neuse Charter School      11.3        3   
  6 Eric Bowles              South Johnston            11.3        1   
  6 Ye'Shen Archibald     10 Smithfield-Selma          11.3        2   
  9 Rashan Mckey          10 Clayton                   11.4        3   
  9 Quincy Williams       12 South Johnston            11.4        1   
 11 Egor Kalmakov          9 Corinth Holders           11.5        3   
 12 Kane Little              Corinth Holders           11.9        1   
 13 Josh Collier          10 West Johnston             12.1        1   
 14 Jowann Holder          9 West Johnston             12.3        2   

                    Varsity Boys 100 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Johnny Frazier        10 Princeton                 10.4          10   
  2 Tamerick Barbour      12 Clayton                   10.6           8   
  3 Xavier Carter         11 West Johnston             10.8           6   
  4 Cedric Harris         12 Clayton                   11.1           4   
  5 Joseph Eason          11 Smithfield-Selma          11.2           2   
  6 Maurice Watson           Neuse Charter School      11.6           1   

                Varsity Girls 4x200 Meter Relay                
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Clayton A                                   1:51.8    10   
  2 Corinth Holders A                           1:54.8     8   
  3 Smithfield-Selma A                          2:05.8     6   
  4 West Johnston A                             2:08.0     4   

                Varsity Boys 4x200 Meter Relay                 
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Clayton A                                   1:35.3    10   
  2 West Johnston A                             1:39.9     8   

                    Varsity Girls 1600 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Arden Vessie          10 Corinth Holders         5:28.5    10   
  2 Carmen Tormey         11 Clayton                 6:05.0     8   
  3 Cameron Rutherford     9 Corinth Holders         6:16.0     6   
  4 Sara Kochan           11 Corinth Holders         6:24.0     4   
  5 Jamie Judd            12 West Johnston           6:30.0     2   
  6 Dava Mclamb           11 South Johnston          6:34.0     1   
  7 Katherine Riley        9 Clayton                 6:39.0         
  8 Taylor Wilkens         9 West Johnston           6:41.0         
  9 Jesica Antonio        12 Smithfield-Selma        6:50.0         
 10 Amber Johnson          9 Princeton               6:57.0         
 11 Taylor Johnson        10 West Johnston           6:59.0         
 12 Celeste Loia          12 Smithfield-Selma        7:01.0         
 13 Altheia Balageo        9 Princeton               7:09.0         
 13 Abby Rubio            11 Princeton               7:09.0         

                    Varsity Boys 1600 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Nicholas Hite         12 West Johnston           4:51.0    10   
  2 Anthony Mercado       11 Corinth Holders         5:07.0     8   
  3 Bailey Blackwell      11 Corinth Holders         5:14.0     5   
  3 Hunter Starr          12 Corinth Holders         5:14.0     5   
  5 Paulino Antonio          Smithfield-Selma        5:17.0     2   
  6 Jacob Reger           11 Smithfield-Selma        5:18.0     1   
  7 Kieth Williams        10 Smithfield-Selma        5:19.0         
  8 Lane Dougherty        12 Princeton               5:20.0         
  9 Evan Anderson         12 Clayton                 5:20.7         
 10 Blake Parker          10 South Johnston          5:21.0         
 11 Adam Grecko           10 West Johnston           5:22.0         
 12 Seth Byrd             10 West Johnston           5:23.0         
 13 Alex Roy               9 Clayton                 5:23.7         
 14 Stephen Ruiz             Clayton                 5:38.0         

                Varsity Girls 4x100 Meter Relay                
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 West Johnston A                               49.9    10   
  2 Corinth Holders A                             52.5     8   
  3 Smithfield-Selma A                            53.5     6   
      1) Ladaiyjah Godwin      2) Niasia Theet          
      3) Naaliyah Williams     4) Diamond Fant          

                Varsity Boys 4x100 Meter Relay                 
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Clayton A                                     44.7    10   
  2 West Johnston A                               47.3     8   

                     Varsity Girls 400 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Teri Strickland       11 West Johnston           1:01.1  2    10   
  2 Sharise Sampson       12 West Johnston           1:02.5  2     8   
  3 Tamia Mars            10 Clayton                 1:05.9  2     6   
  4 Hannah Canterbury      9 Corinth Holders         1:09.2  2     4   
  5 Samantha Nelson       10 Clayton                 1:13.9  2     2   
  6 Moriah Taylor         12 West Johnston           1:14.4  1     1   
  7 Abby Pittman           9 Corinth Holders         1:16.1  1         
  8 Angelica Cortes          Neuse Charter School    1:28.1  1         

                      Varsity Boys 400 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Isaac Robinson        12 West Johnston             55.2  2    10   
  2 Kendrick Cobb            Corinth Holders           55.6  1     8   
  3 Michael Mattocks      11 Clayton                   56.7  1     6   
  4 Dylan Rebbeor            Clayton                   56.8  1     4   
  5 Sadavion Dixon           Corinth Holders           57.1  2     2   
  6 Tamerick Barbour      12 Clayton                   59.8  2     1   
  7 James Mitchell           Smithfield-Selma        1:03.8  2         
  8 Tito Campbell            Smithfield-Selma        1:05.4  2         

                    Varsity Girls 300 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Mollie Williams       12 Clayton                   47.7  2    10   
  2 Kennedy Thorne        10 Clayton                   48.8  2     8   
  3 Marie Pickett         11 Corinth Holders           51.5  1     6   
  4 Kendall Stephens      11 Corinth Holders           57.8  1     4   
  5 Natasha Fredrico         Clayton                   59.4  1     2   

                    Varsity Boys 300 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Xavier Carter         11 West Johnston             43.1  2    10   
  2 Kahlil Williams       11 Clayton                   43.9  2     8   
  3 Marcus Bryant            Corinth Holders           44.6  2     6   
  4 Isaac Dowless         11 Corinth Holders           46.7  1     4   
  5 Eric Hoy              10 Clayton                   46.8  1     2   
  6 Terrence Martin          Corinth Holders           48.1  1     1   
  7 Eric Broadway         10 West Johnston           1:30.0  1         

                    Varsity Girls 800 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Arden Vessie          10 Corinth Holders         2:33.0    10   
  2 Jamie Judd            12 West Johnston           2:46.0     8   
  3 Arianna Chappell      12 Corinth Holders         2:58.0     6   
  4 Jesica Antonio        12 Smithfield-Selma        3:01.0     4   
  5 Taylor Wilkens         9 West Johnston           3:06.0     2   
  6 Jordan Daniels        11 Clayton                 3:13.0     1   
  7 Taylor Johnson        10 West Johnston           3:15.0         
  8 Courtney Brewer       11 Princeton               3:15.8         
  9 Celeste Loia          12 Smithfield-Selma        3:17.0         
 10 Megan Evans           10 Princeton               3:25.0         
 11 Kaytlin Casey         11 Princeton               3:27.0         
 12 Jasmeen Kaur           9 Smithfield-Selma        4:04.0         

                     Varsity Boys 800 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Mercado       11 Corinth Holders         2:13.8    10   
  2 Jackson Creech           Corinth Holders         2:15.0     8   
  3 Bailey Blackwell      11 Corinth Holders         2:16.0     6   
  4 Paulino Antonio          Smithfield-Selma        2:17.0     4   
  5 Chris Perez           10 West Johnston           2:22.0     2   
  6 Jacob Reger           11 Smithfield-Selma        2:23.0     1   
  7 Jose Moreno              Princeton               2:25.0         
  8 John Rous                Clayton                 2:30.0         
  9 Nicholas Hite         12 West Johnston           2:31.0         
 10 Delancy Starks         9 Clayton                 2:31.5         
 11 Bryson Hall            9 West Johnston           2:31.9         
 12 Seth Rogers           12 South Johnston          2:37.0         


                 Varsity Girls 200 Meter Dash Prelims                  
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jasmine Dawson        12 West Johnston             24.6        1   
  2 Essence Scott         11 Corinth Holders           25.9        1   
  3 Alexis Teel           10 Clayton                   26.5        3   
  4 Niasia Theet          12 Smithfield-Selma          26.9        2   
  5 Smith Tennay          10 West Johnston             27.3        1   
  6 Asya Macon             9 Corinth Holders           27.7        3   
  7 Amber Caudle             Clayton                   27.9        2   
  8 Taylor Davis             Neuse Charter School      28.5        1   
  9 Brittany Lawrence     11 South Johnston            28.8        1   
 10 Jasmine Bogle         10 Princeton                 28.9        3   
 11 Naaliyah Williams     10 Smithfield-Selma          29.1        2   
 12 Samantha Nelson       10 Clayton                   29.3        2   
 13 Charday Walton        11 Corinth Holders           29.5        3   
 14 Zaria Denning          9 West Johnston             29.7        2   
 15 Ladaiyjah Godwin      10 Smithfield-Selma          30.6        1   

                   Varsity Girls 200 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jasmine Dawson        12 West Johnston             24.7          10   
  2 Essence Scott         11 Corinth Holders           26.4           8   
  3 Alexis Teel           10 Clayton                   27.2           6   
  4 Amber Caudle             Clayton                   27.6           4   
  5 Asya Macon             9 Corinth Holders           27.7           2   
  6 Niasia Theet          12 Smithfield-Selma          28.3           1   


                  Varsity Boys 200 Meter Dash Prelims                  
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#
-----------------------------------------------------------------------
  1 Cedric Harris         12 Clayton                   23.6        1   
  2 Joseph Eason          11 Smithfield-Selma          23.7        2   
  3 Maurice Watson           Neuse Charter School      23.8        3   
  3 Quincy Williams       12 South Johnston            23.8        2   
  5 Jacquan Hooks         12 Smithfield-Selma          24.1        2   
  6 Rashaad Boddie         9 Clayton                   24.2        1   
  7 Kane Little              Corinth Holders           24.3        3   
  8 Eric Bowles              South Johnston            24.4        3   
  8 Kameron Mcdougald     11 Princeton                 24.4        2   
 10 Alex Dimmock             Corinth Holders           24.7        2   
 11 Ye'Shen Archibald     10 Smithfield-Selma          24.8        1   
 12 Josh Collier          10 West Johnston             25.1        1   
 12 Phillip Hare          11 Princeton                 25.1        3   

                    Varsity Boys 200 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Quincy Williams       12 South Johnston            23.3          10   
  2 Cedric Harris         12 Clayton                   23.5           8   
  3 Joseph Eason          11 Smithfield-Selma          23.6           6   
  4 Kane Little              Corinth Holders           24.0           4   
  5 Maurice Watson           Neuse Charter School      24.1           2   
  6 Rashaad Boddie         9 Clayton                   24.2           1   

                    Varsity Girls 3200 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Arden Vessie          10 Corinth Holders        11:26.0    10   
  2 Becca Meshaw          11 West Johnston          12:54.0     8   
  3 Sara Kochan           11 Corinth Holders        13:39.0     6   
  4 Katherine Riley        9 Clayton                13:42.0     4   
  5 Allie Sekulich        10 West Johnston          13:47.0     2   

                    Varsity Boys 3200 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kyle Christ           10 West Johnston          10:32.0    10   
  2 Anthony Mercado       11 Corinth Holders        11:20.0     8   
  3 Zack Sparks           11 West Johnston          11:22.0     6   
  4 Kieth Williams        10 Smithfield-Selma       11:23.0     4   
  5 Hunter Starr          12 Corinth Holders        11:25.0     2   
  6 Alex Roy               9 Clayton                11:29.0     1   
  7 Bailey Blackwell      11 Corinth Holders        11:36.0         
  8 Quinn Dougherty       12 Princeton              11:38.0         
  9 Evan Anderson         12 Clayton                11:44.0         
 10 Cody Morrison         11 South Johnston         12:06.0         
 11 Rufus Brown              West Johnston          12:17.0         
 12 Jackson Simpson        9 Clayton                12:27.0         
 13 John Hess             11 Smithfield-Selma       12:30.0         

                Varsity Girls 4x400 Meter Relay                
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Clayton A                                   4:29.0    10   
  2 West Johnston A                             4:34.0     8   
  3 Corinth Holders A                           4:59.0     6   

                Varsity Boys 4x400 Meter Relay                 
===============================================================
    Team                                          Time   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Corinth Holders A                           3:53.1    10   
  2 Smithfield-Selma A                          4:07.5     8   
      1) Paulino Antonio       2) Jacob Reger           
      3) James Mitchell        4) Tito Campbell         
  3 West Johnston A                             4:15.0     6   

                      Varsity Girls Discus Throw                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Chyann Ketchum        11 South Johnston           77-01  2    10   
  2 Jasil Younger         12 Corinth Holders          77-00  2     8   
  3 Sarah Jackl              Clayton                  76-11  1     6   
  4 Sasheonna Richardson  12 Smithfield-Selma         72-03  2     4   
  5 Keyonna Harrington    12 West Johnston            67-04  2     2   
  6 Aliyah Hinton            Smithfield-Selma         63-06  1     1   
  7 Jasmine Pulley        12 West Johnston            62-07  2         
  8 Damica Pridgen           West Johnston            51-07  1         
  9 Octavia Snead            Clayton                  49-03  1         
 10 Brenda Whitaker       10 Corinth Holders          48-08  1         
 11 Karen Villanueva      12 Clayton                  48-02  2         
 12 Alexus Sutton            Smithfield-Selma         47-03  1         

                       Varsity Boys Discus Throw                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Sam Campbell          10 West Johnston           144-00  2    10   
  2 Connor Barbour        12 Clayton                 133-01  2     8   
  3 Justin Jeffress          South Johnston          108-07  2     5   
  3 Dylan Lawerance       10 West Johnston           108-07  2     5   
  5 Alex Porter            9 West Johnston           107-10  2     2   
  6 Marcel Whitley           South Johnston          102-02  2     1   
  7 Phillip Hare          11 Princeton                96-11  2         
  8 Aaron Zavaleta           South Johnston           94-08  1         
  8 Quinton Rhue           9 Princeton                94-08  2         
 10 Dylan Norris             Corinth Holders          94-05  1         
 11 LeRoy Hil                Smithfield-Selma         83-03  1         
 12 Brandon French           Corinth Holders          81-00  1         
 13 Aaron Hill               Smithfield-Selma         77-09  1         
 14 Eric Cruz                Clayton                  74-07  1         
 15 Koddi Satterfield        Smithfield-Selma         67-08  1         
 16 David Pierson         10 Corinth Holders          64-08  1         

                        Varsity Girls Shot Put                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Eboni Robinson        12 West Johnston         32-09.00  2    10   
  2 Chyann Ketchum        11 South Johnston        30-11.50  2     8   
  3 Jasil Younger         12 Corinth Holders       29-00.00  2     6   
  4 Brenda Whitaker       10 Corinth Holders       27-11.50  1     4   
  5 Samantha Nelson       10 Clayton               26-02.00  2     2   
  6 Sasheonna Richardson  12 Smithfield-Selma       26-0.50  2     1   
  7 Octavia Snead            Clayton               24-03.50  2         
  8 Sarah Jackl              Clayton               23-11.00  1         
  9 Jasmine Pulley        12 West Johnston         23-10.00  2         
 10 Aliyah Hinton            Smithfield-Selma      23-02.50  1         
 11 Alexus Sutton            Smithfield-Selma      19-02.00  1         

                         Varsity Boys Shot Put                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Connor Barbour        12 Clayton               42-03.00  2    10   
  2 Sam Campbell          10 West Johnston         40-09.50  2     8   
  3 Hisaun Yates          12 Smithfield-Selma      39-04.75  2     6   
  4 Josh Banfalvy            West Johnston         36-04.50  2     4   
  5 Dylan Norris             Corinth Holders       34-03.00  2     2   
  6 Aaron Zavaleta           South Johnston        34-01.50  2     1   
  7 Dylan Lawerance       10 West Johnston         33-09.00  1         
  8 Jared Johnson         10 Corinth Holders       33-02.00  1         
  9 Marcel Whitley           South Johnston        33-01.50  2         
 10 Antonio Blake            Smithfield-Selma      31-08.00  1         
 11 Brandon French           Corinth Holders        31-0.50  1         
 12 Charles Tart             South Johnston        30-08.00  2         
 13 Eric Cruz                Clayton               30-07.50  1         
 14 Jerry Wilson          11 Smithfield-Selma      29-08.00  2         

                        Varsity Girls Triple Jump                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tori Strickland       11 West Johnston         35-00.00   NWI    10   
  2 Essence Scott         11 Corinth Holders       32-00.00   NWI     8   
  3 Tamia Mars            10 Clayton               31-09.00   NWI     6   
  4 Avette Smith          11 West Johnston         27-09.50   NWI     4   
  5 Cyarra Pierson        11 Corinth Holders       27-04.00   NWI     2   

                         Varsity Boys Triple Jump                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Cameron Williams      10 West Johnston         40-05.50   NWI    10   
  2 Chris Shepard         12 West Johnston         38-07.50   NWI     8   
  3 Quincy Williams       12 South Johnston        36-05.00   NWI     6   
  4 Delancy Starks         9 Clayton               36-01.00   NWI     4   
  5 Terrence Martin          Corinth Holders       35-02.50   NWI     2   
  6 Marcus Bryant            Corinth Holders       34-06.00   NWI     1   

                         Varsity Girls Long Jump                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tori Strickland       11 West Johnston         15-09.00   NWI    10   
  2 Essence Scott         11 Corinth Holders       14-08.50   NWI     8   
  3 Kennedy Thorne        10 Clayton               14-04.00   NWI     6   
  4 Cyarra Pierson        11 Corinth Holders       13-08.50   NWI     4   
  5 Amber Maberry            West Johnston         11-07.00   NWI     2   
  6 Avette Smith          11 West Johnston         11-01.00   NWI     1   
  7 Love Sutton              Smithfield-Selma      10-06.00   NWI         
  8 Ke'Yhana Clack         9 Smithfield-Selma      10-03.00   NWI         
  9 Jessica Alamos           Smithfield-Selma       8-04.00   NWI         

                          Varsity Boys Long Jump                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Isaac Dowless         11 Corinth Holders       18-06.25   NWI    10   
  2 Kameron Mcdougald     11 Princeton             18-05.50   NWI     8   
  3 Cameron Williams      10 West Johnston          18-0.75   NWI     6   
  4 Isaac Robinson        12 West Johnston         17-06.50   NWI     4   
  5 Xavier Carter         11 West Johnston         17-06.00   NWI     2   
  6 Charles Miller           Clayton               17-00.00   NWI     1   
  7 Dylan Rebbeor            Clayton               16-11.00   NWI         
  8 Quincy Williams       12 South Johnston        16-09.25   NWI         
  9 Delancy Starks         9 Clayton               16-09.00   NWI         

                      Varsity Girls High Jump                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Marie Pickett         11 Corinth Holders        4-10.00    10   
  2 Eboni Robinson        12 West Johnston          4-06.00     8   
  3 Holly Weider          10 Corinth Holders        4-04.00     6   
  4 Amber Caudle             Clayton                4-04.00     4   
  5 Avette Smith          11 West Johnston          4-02.00     2   
  6 Keisha Campbell          West Johnston          4-02.00     1   

                       Varsity Boys High Jump                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Dylan Rebbeor            Clayton                5-04.00    10   
  2 Kane Little              Corinth Holders        5-00.00     8   
  3 Justin Jeffress          South Johnston         5-00.00     6   

                      Varsity Girls Pole Vault                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Savannah Creed        10 South Johnston         9-00.00    10   
  2 Kristen Duncan        12 Clayton                8-06.00     8   
  3 Hunter Rae Houston       Clayton                7-00.00     6   
  4 Kendall Stephens      11 Corinth Holders        7-00.00     4   
  5 Amanda Knickerbocker  11 Corinth Holders        7-00.00     2   
  6 Sicely Sohn           11 Corinth Holders        7-00.00     1   

                      Varsity Boys Pole Vault                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Charlie Gray          12 Corinth Holders       10-06.00    10   
  2 Matt Duncan           12 Corinth Holders        9-00.00     8   
  3 Alex Dimmock             Corinth Holders        9-00.00     6   
  4 Garrett Lowery        11 Clayton                8-00.00     4   
  5 Justin Lumpkin           West Johnston          7-00.00     2   



            Varsity Girls Team Scores (18 Events Scored)            
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Corinth Holders             184    16   52   21   32   63    0  
  2 West Johnston               150    48   22    0   30   50    0  
  3 Clayton                     139    22   13   40   26   38    0  
  4 South Johnston              29      0    1    0    0   28    0  
  4 Smithfield-Selma            29      7    4    0   12    6    0  
  6 Princeton                    4      0    0    0    4    0    0  


            Varsity Boys Team Scores (18 Events Scored)             
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Corinth Holders             160    14   52   27   20   47    0  
  2 West Johnston               149    16   28   20   24   61    0  
  3 Clayton                     109    32    1   15   24   37    0  
  4 Smithfield-Selma            40      8   12    0   14    6    0  
  5 South Johnston              37     10    0    0    8   19    0  
  6 Princeton                   18     10    0    0    0    8    0  
  7 Neuse Charter School         3      3    0    0    0    0    0